Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

II szkolenie Jiu-JItsu Goshin-Ryu

II szkolenie Jiu-JItsu Goshin-Ryu, które odbyło się w Skoczowie to kolejny etap współpracy zapoczątkowanej na międzynarodowym spotkaniu we Wrocławiu.

 

W miniony piątek (1.06.2012) w Skoczowie odbyło się II szkolenie Jiu-JItsu Goshin-Ryu. Organizatorem spotkania był instruktor Samoobrony i Ju-Jitsu Ryszard Bochm 6 DAN.  

Szkolenie to było kontynuacją współpracy, która zapoczątkowana została na międzynarodowym szkoleniu Jiu-JItsu we Wrocławiu w 2011roku. Zajęcia prowadzili instruktorzy Polskiego Centrum Jiu-Jitsu Goshin-Ryu Paweł Bomastyk 7 Dan, Marek Kolonko 6 Dan i Krzysztof Długajczyk 4 Dan. 

Szkolenie podzielone zostało na dwie części. - W pierwszej części instruktorzy przeprowadzili specjalistyczne zajęcia dla dzieci, podczas których  zaprezentowali podstawowe techniki Goshin-Ryu. Był to prezent z okazji Dnia Dziecka dla najmłodszych mieszkańców Skoczowa. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Druga część obejmowała specjalistyczne zajęcia dla dorosłych. Program prezentował uwolnienia przed chwytami za ręce, techniki w stójce i parterze, duszenia, trzymania, obronę przed ciosami i kopnięciami – to co charakterystyczne dla stylu Goshin-Ryu – dodaje instruktor Samoobrony i Ju-Jitsu Ryszard Bochm.

Po spotkaniu uczniowie wraz ze swoim instruktorem wykonali dla gości pokaz samoobrony Dju-Su Kung-Fu i Ju-Jitsu. Następnie na zakończenie Paweł Bomastyk zaprosił skoczowską sekcję Kung-Fu/Ju-Jitsu na Międzynarodowe Seminarium Jiu-Jitsu do Wrocławia, które odbędzie się w październiku 2012 r. - Seminarium poprowadzą mistrzowie z całej Europy, którzy reprezentują style Jiu-Jitsu, Sambo, Krav Maga, Kick-Boxing, All Style Karate oraz techniki interwencji dla służb mundurowych – podkreśla Ryszard Bochm.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: