Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Budynek z usługami - nowa inwestycja ?

Możliwe, że już niedługo w Cieszynie pojawi się kolejna inwestycja, a wraz z nią 16 mieszkań i usługa o funkcji handlowej...

Mieszkańcy o planowanej inwestycji dowiedzieli się z pisma, które zawierało informację o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o ustaleniu warunków zabudowy dla budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami. 

Informację potwierdza rzecznik prasowy cieszyńskiego ratusza. - Rozpoczęło się postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy na wspomnianej nieruchomości. Burmistrz zgodnie z obowiązującymi przepisami poinformował o tym fakcie wszystkie zainteresowane strony, wśród których są także osoby sąsiadujące z w/w  działką przy ul. Filasiewicza – wyjaśnia Edyta Subocz rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Choć na razie śladów inwestycji przy ulicy Filasiewicza nie widać w planach jest wybudowanie budynku wielorodzinnego z 16 mieszkaniami, z usługą o funkcji handlowej o powierzchni sprzedaży 250 m² na parterze budynku. Powstać ma również garaż na 16 samochodów osobowych w przyziemiu pod budynkiem oraz 8 miejsc postojowych na terenie objętym wnioskiem. Powierzchnia zabudowy wnioskowanej inwestycji to 500 m² i 5 kondygnacji nadziemnych.

Co na to osoby sąsiadujące z działką na której planowana jest inwestycja? Jak nietrudno się domyślić zdania są podzielone. Jedni narzekają, inni w inwestycjach takich jak ta widzą szansę na zmiany.

- Pamiętam czasy kiedy osiedle „tętniło” życiem. Tuż obok mojego bloku znajdował się sklep w którym można było kupić wiele potrzebnych rzeczy, od guzika, po materiały i ubrania. Tuż za nim była pralnia, kosmetyczka, fryzjerka, krawiec. Ulicę niżej znajdował się sklep elektryczny, a w nim wiadomo żarówki, odkurzacze, młynki...Na osiedlu była apteka,  był też sklep zoologiczny... Dzisiaj niewiele z tego przetrwało, handel ogranicza się do sklepów spożywczych i mięsnych. Teraz po szpilkę czy guzik muszę autobusem jechać do miasta, a lat nie ubywa i jest mi coraz trudniej. Osiedle bez apteki? W miejscu, gdzie mieszka tyle osób powinno być niemal wszystko na wyciągniecie ręki... Mam nadzieję, że to w końcu się zmieni i obok nas zaczną powstawać inwestycje, które ułatwia życie także nam, starszym ludziom – mówi mieszkaniec ulicy Kamiennej. 

 
Barbara Stelmach-Kubaszczyk 
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: