Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

I Ogólnopolski Rajd Górski ''Kobiety na szlaku''

Wyjątkowo słoneczna i bezdeszczowa jesień sprzyja pieszym wycieczkom górskim. W najbliższy weekend (12-13.11.11) w Beskidach na szlak wyruszą panie.Trasa dwudniowej imprezy turystycznej - I Ogólnopolskiego Rajdu Górskiego ?Kobiety na szlaku? - będzie przebiegać przez Wisłę i Istebną.

Pierwszy w pełni kobiecy rajd górski „Kobiety na szlaku” odbędzie się w najbliższy weekend (12-13 listopada). Prócz niezwykłych wrażeń, piękna wiślańskiej i istebniańskiej przyrody, Organizatorzy Ogólnopolskiej Akcji "Poznaj Beskidy" przygotowali również nagrody bardziej namacalne: - W koszyku z nagrodami znajdują się między innymi: książki, filmy na DVD, oryginalne kobiece wyroby z koronki koniakowskiej, kobieca ceramika z istebniańskim motywem autorstwa góralki-artystki Justyny Łodzińskiej. Partnerzy Rajdu, którzy dostarczyli nagrody dla Rajdowiczek to: Portal Dojrzałej Kobiety Menopauza.pl, Portal Informacyjno-Rozrywkowy CzasDzieci.pl oraz Gmina Istebna - mówi Radosław Szczepanek z Ogólnopolskiej Akcji "Poznaj Beskidy": - Serdecznie zapraszamy do udziału w Rajdzie wszystkie Panie chcące mile spędzić weekend w kobiecym gronie w pięknym otoczeniu Beskidów - zaprasza.

Trasa rajdu będzie przebiegała pięknymi szlakami Beskidu Śląskiego. Żadna uczestniczka nie musi martwić się, że nie wytrzyma tempa lub stopnia trudności trasy: - Skala trudności tras została tak dopasowana, by kondycja i umiejętności turystyczne nie stanowiły bariery - informuje Szczepanek.

Rajd rozpoczyna się na rynku przy deptaku w Wiśle, skąd górskim szlakiem Uczestniczki wyruszą do Istebnej. Zakwaterowanie jest zapewnione w Agroturystyce Andzia oraz w pobliskich pensjonatach.  Nocleg i biesiada odbędą się w jednej z najstarszych części Istebnej – na Andziołówce, która słynie z pięknej góralskiej architektury oraz znanych artystów, jak rodowity Istebnianin akwarelista Jan Wałach i Rodzina Konarzewskich – ich pracownie znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie Agroturystyki Andzia i Karczmy „Po Zbóju”.

Drugiego dnia odbędzie się zwiedzanie zabytkowej części Istebnej – Andziołówki, skąd górskim szlakiem rajd zejdzie do Wisły, gdzie będzie ciepły turystyczny posiłek oraz zakończenie Rajdu. Rozpoczęcie i zakończenie rajdu zaplanowano zgodnie z rozkładem pociągów na dworcu PKP Wisła Uzdrowisko: - Gwarantujemy doskonałą atmosferę oraz obsługę przez profesjonalnych i miłych przewodników. Uczestniczki Rajdu mają zapewnione noclegi w pokojach z łazienkami, a także drugiego dnia Rajdu ciepły turystyczny posiłek. Jednym z punktów programu jest biesiada z beskidzkimi zbójnikami, podczas której z pewnością będzie wiele zabaw, a skoczna góralska muzyka sama będzie rwała do tańca. W trakcie Rajdu odbędzie się także wieczorna impreza turystyczna, gdzie przy ognisku spędzimy wspólnie czas, bawiąc się, śpiewając i piekąc kiełbaski. Panie zainteresowane wędrówką z kijkami będą mogły je wypożyczyć u przewodnika - zachęca Szczepanek.

Rajd organizowany jest przez Górskie Centrum Rekreacji Beskidtrek oraz Ogólnopolską Akcję „Poznaj Beskidy”.

Na Rajd należy ze sobą zabrać odzież i obuwie turystyczne, pełen plecak dobrego humoru i termos pozytywnej energii! Kobietom mogą oczywiście towarzyszyć mężczyźni i dzieci. Zbiórka w Wiśle na rynku w dniu 12 listopada o godzinie 10:00. Zakończenie Rajdu w dniu 13 listopada w Wiśle na rynku ok. godz. 16:00. Oferujemy także pomoc w organizacji noclegu oraz czasu wolnego dzień wcześniej, tj. w piątek 11 listopada, dzięki czemu udział w Rajdzie stanie się znakomitym pomysłem na spędzenie długiego weekendu w górach.

Informacje i zgłoszenia pod nr tel. 604 440 870 oraz e-mailem na poznajbeskidy@beskidtrek.pl .

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: