Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

I kolejny raz wandale

Chuligani dali znać o sobie na ulicy zamkowej w Cieszynie. Uszkodzono balustradę.

- Nie lubimy prezentować takich informacji, jednak uważamy, że takie zachowania, szkodliwe dla naszej społeczności i przestrzeni publicznej Cieszyna, należy jak najmocniej piętnować – podkreśla MZD w Cieszynie.

Tym razem, w miniony weekend (17-18.02) zniszczono szybę balustrady znajdującą się przy ul. Zamkowej. Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje proszony jest o kontakt z Miejskim Zarządem Dróg w Cieszynie.

Red.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-19 13:12:56
"tom": ... w tym MZD znają się najlepiej na dziurach/ https://youtu.be/hsjT8GjP44M?t=5/ jak zatrudnią tych szkodników za parę stówek, to balustrada może być jednolita jednolita, a oni szukają sygnalisty i chcą piętnować artystów ;-)
2024-02-19 15:11:33
1234567890: To musiała być młodzieżówka z Konfederacji.
2024-02-19 16:38:43
"tom": ..ciekawe, że MZD nie posiłkował się miejskim monitoringiem, dzięki któremu nie zauważono wiosennego wzrostu temperatury i naturalnego wzrostu naprężeń w zbyt pasownie zamontowanej szklanej balustradzie, której część zdobi, gdy pozostałe brudne szyby szpecą ;-)
2024-02-19 18:46:18
kudlatycz: Jutro odjedzie tramwaj i też nikt nic nie zauważy.
2024-02-20 00:16:17
niepokorny: Do tom ,a co na to lekarze.....
2024-02-20 06:19:07
labraks: rozumiem że monitoring na tak drogi obiekt sięga i sprawca jest już namierzony czy może wstyd przyznać ale całe przedsięwzięcie jest jest tak słabo i niestarannie wykonane lub po prostu jest fuszerką i bublem że samo wszystko strzela bo jakość wykonania tragiczna. Dziwie się że ktoś to odebrał i co gorsza zapłacił, ale fakt za czyjeś się fajniej i lżej płaci.
2024-02-20 10:39:02
Mach: MZD, jak widać nie jest od gospodarowania ,ale wydawania pieniędzy publicznych. Na Banotówce czytaj Oś. Podgórze stosunkowo najmłodszym osiedlu w Cieszynie wymienił ok. 4000m2 w całkiem jeszcze przyzwoitym stanie chodnika, zamieniając go na bruk, przy czym ok. 3000 m2 tj. 12 000 szt. dobrych płyt chodnikowych wyparowało. Nie trafiły one do zasobów miejskich na remont ,tj. poprawę i wymianę zużytych płyt w pozostałych miejskich chodnikach ale do bliżej nieokreślonych "gospodarzy". Straty z tego tytułu oceniam na ok. 120 000 zł, ze szkodą dla podatnika miejskiego. Podobny miejski bubel inwestycyjny został popełniony na przedłużeniu ul. Żeromskiego w Cieszynie gdzie na byłej drodze prowadzącej laskiem w stronę Trzyńca wysypano ścieżkę cementowo piaskową "m8"o szer. 2m i gr. 5 cm do zielonej granicy z Republiką Czeską. Wszystko na to wskazuje, że ścieżka ta przetrwa do najbliższych ulewnych deszczy, przy czym znów się urywa na umownej linii granicznej, bo dalej biegnie , po stronie czeskiej dawna bita droga. Kto odpowie za tę kolejną bezsensowną inwestycję i pod czyim nadzorem ją wykonano?
2024-02-21 08:59:53
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Jaka władzę chcieliście taką macie. Coś słabo z tą pamięcią Mach. Banotówka najmłodsze osiedle? Bobrek Zachodni i Wschodni nie istnieje. Fajnie że wspominasz o trakcie trzynieckim. Ja też pamiętam jak 100 może 200 m wysypali żwirkiem za sporą kasę i trąbili wszem i wobec wielki sukces. Niejaki też na S były zastępca Burmistrza dumnie się tam fotografował. 48 drzewek podpolitych lip za 50 tys też nikt nie zweryfikował a dzisiaj połowy ich nie znajdziesz. Fuszerki to ty jeszcze zobaczysz w Parku Kasztanowym, na Mickiewicza czy na Hażlaskiej
2024-02-21 15:10:12
Mach: Ppic,1)MZD, to nie organ wybieralny, a przedsiębiorstwo miejskie. Więc chybiłeś bo ani ja ani ty ,nie możesz mieć wpływu na to kto tym przedsiębiorstwem kieruje, kto zatwierdza projekty i kto realizację tych projektów nadzoruje i kogo zatrudnia się do ich realizacji w drodze przetargu-stoją za tym konkretni ludzie i tych trzeba rozliczać.2)Napisałem ,że Banotówka to stosunkowo najmłodsze osiedle w stosunku do osiedli z lat 50 np. ZOR czy Kolejowa lub z lat 60 np. oś. Chopina, gdzie są pilniejsze potrzeby wymiany nawierzchni chodników a tego się tam nie czyni więc w tym kontekście tym bardziej nie trzeba je wymieniać na osiedlach młodszych od Banotówki, więc chybiłeś po raz drugi . Co do zdarzeń przyszłych nie będę się wypowiadał- ale należy interesować się jak wydawane są publiczne pieniądze i jak są wykorzystywane materiały budowlane na publicznych robotach drogowych w kontekście także zbliżających się wyborów samorządowych.
2024-02-21 16:37:18
"tom": ... co prawda MZD to nie organ wybieralny, ani zastępca gosposi nie jest wybieralnym urzędnikiem gminnym, który ręcznie tym przedsiębiorstwem bez własnej odpowiedzialności z magistratu kieruje. Chyba że mamy na myśli wybór i powierzenie funkcji przez pierwsza i jedyną, której należy mieć nadzieja, wyborcy w czerwcu podziękują a historia zapisze jako jedyną i ostatnią. Co do zdarzeń przyszłych można się wypowiadać znając plany włodarzy i prawo, chyba że woli się być mądralą po szkodzie, bo tak prościej ;-)
2024-02-22 14:01:07
obserwator: Mach widziałem tą ściężkę i ona rzeczywiście dziwnie wygląda
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: