Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hermanice: Dominikanie zapraszają! Rusza Letnia Szkoła Biblijna

Kilkadziesiąt godzin wykładowych, dyskusje z wykładowcami i uczestnikami a przede wszystkim wspólne studiowanie Biblii, poszerzanie wiedzy o tłumaczeniach Pisma Świętego, kontekstów kulturowych, interpretacji i tropów, które przecierali bibliści na przestrzeni wieków. Ponadto dobra atmosfera i czas na kontemplację z Bogiem. Chcesz pogłębić swoje duchowe relacje?Weź udział!


Pomysłodawcą Letniej Szkoły Biblijnej jest ojciec Cezary Jenta, a wydarzenie ma zasięg ogólnopolski. To właśnie tu na Śląsku Cieszyńskim bogatym w religijną różnorodność postanowił zaprosić na biblijne lekcje.
- Zamarzyło mi się, żeby w tym miejscu, gdzie mieszka tak wielu chrześcijan różnych wyznań, stworzyć Letnią Szkołę Biblijną, której zajęcia poprowadziliby najlepsi polscy specjaliści od Biblii - mówi OP Cezary Jenta.

- Letnia Szkoła Biblijna w Hermanicach daje niesamowitą przestrzeń do spotkania z żywym Słowem Bożym. To nie tylko teoria, ale przede wszystkim odkrywanie Słowa Bożego w drugim człowieku, codziennych sytuacjach w samym sobie. Przez poznanie historii, kontekstów czy kultury w jakich powstawała Biblia łatwiej zrozumieć sens tego co Bóg do nas mówi. Piękne miejsce, życzliwa atmosfera, wspaniali ludzie i niezawodni organizatorzy, zarażający uśmiechem – mówi uczestniczka ubiegłorocznych spotkań.

Tegoroczna Letnia Szkoła Biblijna potrwa od 5 do 10 sierpnia. Poprowadzi ją o. Łukasz Popko OP, który jest wykładowcą w krakowskim Kolegium Zakonu Dominikanów oraz w słynnej szkole biblijnej École Biblique w Jerozolimie.  - Temat tegorocznej Szkoły Biblijnej: „Słowo proroka". Spotkania będą poświęcone księgom prorockim Pisma Świętego. Zapisy w zakrystii kościoła dominikanów w Ustroniu lub poprzez stronę internetową dominikanów w Ustroniu lub mailowo dominikanie.szkola@gmail.com – dodaje Ojciec Cezary Jenta.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-28 16:58:53
donekT: Bracia Dominikanie, niewątpliwie słyną z wielu postaci, z których poglądami warto się zapoznać. W gronie apostołów Jezusa niegdyś przewijała się postać Judasza złodzieja i późniejszego zdrajcy. Wielu zastanawia się, dlaczego Jezus w swym gronie tolerował takie postacie jak Judasz? Odpowiedź jednak nie jest skomplikowana. W Kościele znajdują się również judaszowi kapłani, którzy służą zupełnie komuś innego niż swemu mistrzowi, mniej lub bardziej świadomie. 1/12 apostołów Jezusa okazała się wyrodna. Mam tylko nadzieję, że Bracia Dominikanie nie pójdą za przykładem jednego ze swoich braci i letniej szkoły biblijnej nie przekształcą w "REKOLEKCJE W PIEKLE". PS Niektórzy Bracia Benedyktyni są jeszcze bardziej "postępowi".
2019-07-28 17:44:18
krzysztof.mm: a tymczasem w Tychach "święcą"...samochody: ✍Być prawdziwym chrześcijaninem jako kierowca, jako pieszy, jako rowerzysta to nasze zadanie. Mamy troszczyć się o innych uczestników dróg. Widzieć we współużytkowniku swoją siostrę, swojego brata. Być człowiekiem wierzącym także na drodze – powiedział w homilii bp Olszowski.✍ to piękny, klasyczny przykład robienia baranom wody z mózgu przy pomocy wody "święconej" i faryzejskich zaklęć - swą prawdziwą twarz katoliccy szamani pokazali na przykład w Białymstoku
2019-07-28 18:00:52
donekT: krzysztof-Q Mam nadzieję, że zostało to prawnie uregulowane, niedługo pewne środowiska będą próbowały zagospodarować i ten patent. PS Polecam posłuchać wystąpienie Biedronia z Białegostoku. Pomyśleć, że takie treści głoszą osoby, które swego czasu miały problem z przemocą domową i to w roli agresora, jak się okazało. Co więcej, jak się okazało, zdolne do nepotyzmu i kłamstwa w sprawie rezygnacji w przypadku uzyskania mandatu do UE. krzysztof-Q czy postawę idola pewnych środowisk uznasz za przykład POSPOLITEJ HIPOKRYZJI.
2019-07-28 18:42:02
jasper: Studiowanie Biblii - nic nowego, tak jak u Jehowych. Ale z drugiej strony przydaloby sie donkowiT-Q , moze wreszcie zrozumialby na czym polega prawdziwe chrzescijanstwo i nie sial by tyle nienawisci na ox.pl !
2019-07-28 19:09:55
donekT: jasper-Q Zaczynasz dyskryminować kolejną grupę wyznaniową??? Znowu pomawiasz??? jasper-Q gdzie rzekomo Twoim jasper-Q zdaniem sieję nienawiść? Potencjalną odpowiedź uzasadnij.
2019-07-28 20:40:20
jasper: - [ ] „ Z religią czy bez, dobrzy ludzie będą postępować dobrze, a źli - źle, ale złe postepowanie dobrych ludzi, to zasługa religii." - S. Weinberg. Mniej hipokryzji, nienawisci i pychy a bedzie ci sie donekT-Q zyc lepiej.
2019-07-28 20:56:15
donekT: jasper-Q "Gdyby Boga nie było, należałoby Go wymyślić" François-Marie Arouet VOLTAIRE PS Nie podałeś przykładu, gdzie Twoim zdaniem jasper-Q rzekomo wykazuję jakąkolwiek nienawiść. Dlaczego pomawiasz? Może Ty jasper-Q nie wiesz co to "nienawiść", możesz przedstawić jak Ty jasper-Q rozumiesz to pojęcie.
2019-07-28 20:58:56
rainman: Prosze Panstwa USA ida w dobrym kierunku. Antifa zostanie najprawdopodobniej uznana za organizacje terrorystyczna. Mam nadzieje, ze wkrotce w tym kierunku pojdzie polski parlament.
2019-07-28 22:07:05
donekT: Wszyscy pamiętamy otwartość kawiarni "pokojowej" KRYTYKI POLITYCZNEJ, Nowy Wspaniały Świat, na której terenie azyl swego czasu znaleźli równie "pokojowo" nastawieni, wówczas jeszcze importowani z Niemiec, członkowie pewnej organizacji, odwołującej się do stylistyki szeroko pojętej "ANTIFY". jasper-Q może przypomnisz, co tam jeszcze znaleziono?
2019-07-28 22:30:38
jasper: Ty to masz mnostwo szczescia doneczku , bo glupota ani nie boli, ani nie jest grzechem. A brzemieniem jest tylko dla otoczenia, nie posiadacza :)
2019-07-28 22:48:44
donekT: jasper-Q, Zatem co owa głupota zgromadziła w kawiarni Krytyki Politycznej "Nowy Wspaniały Świat" w Warszawie??? Z pewnością znalezisko stało się brzemieniem dla anturażu. Tylko pomyśleć, co potencjalnie mogłoby być przechowywane w odpowiednim lokalu np. w Cieszynie.
2019-07-29 07:41:06
krzysztof.mm: ⛪dominikanie, taak..... organ wykonawczy i prawa ręka Świętej Inkwizycji ⛪ tak, z pewnością mają o czym opowiadać braciszkowie, a gdyby tak jeszcze wyciągnęli z archiwów skrzętnie tam z pewnością przechowywane wykazy i opisy stosów, jakie podpalali, mogliby nawet wierchuszkę PiS i kibolską elitę białostockich obrońców Prawdziwej Wiary i Tradycji ściągnąć do Hermanic
2019-07-29 08:19:05
alouette: Wspaniała Parafia, wspaniali Księża, wspaniałe rzeczy tam się dzieją. Gdyby wszyscy "psioczący" uczestniczyli w takich wydarzeniach, ich życie, a w szczególności życie ich bliskich, stałoby się lepsze (jak tyle jadu na necie, co to będzie w domach...).
2019-07-29 16:36:26
rainman: Rowniez potwierdzam - wspaniala Parafia i wspaniali Ksieza.
2019-07-30 07:32:34
jasper: Przydaloby sie tak wyslac zaproszenie do pana marszalka Kuchcinskiego i innych przedstawicieli rzadu PiS, moze ich zycie i zycie obywateli jak pisze alouette, staloby sie lepsze - bez klamamstw i obludy ?
2019-07-30 14:28:04
donekT: A może od razu do Angeli Merkel, Macrona i paru tuzów z UE, zyskaliby pretekst do tego, co jasper-Q napisałeś plus odwyk. A Angela Merkel to nawet z tych, co politycznie ponoć odwołują się do wartości chrześcijańskich. Jakoś nie przeszkadzało to jej akceptować w swym gronie WINNE LATOROŚLE nazistowskich notabli np. Gudrun Burwitz, córkę Himmlera, która do końca starała się bronić i usprawiedliwiać poczynania jej zbrodniczego, obrzydliwego ojca.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: