Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hażlach: zwiedzanie, warsztaty i gra terenowa

W piątek (13.05) w Hażlachu odbyła się Noc Muzeów. Uczestnicy imprezy mieli okazję zwiedzić Dom Przyrodnika, wziąć udział w wybranych warsztatach, oraz uczestniczyć w grze terenowej.

Dom Przyrodnika był siedzibą tegorocznej (2022) edycji Nocy Muzeów w Hażlachu. Wszyscy zainteresowani mieli okazję zwiedzić ekspozycję Domu Przyrodnika, a także wziąć udział w przygotowanych warsztatach – zaproszeni goście przygotowali warsztaty i atrakcje dla zwiedzających. Na parterze odbywały się warsztaty plastyczne. Na pierwszym piętrze można było posłuchać gwary cieszyńskiej, a na antresoli, przy ekspozycji o pszczołach, pakiet informacji oraz prezentację wybranych przedmiotów przygotowali pszczelarze – wyjaśniały organizatorki z Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra terenowa, która startowała o 20:00 spod Domu Przyrodnika. Drużyny, biorące udział w „podchodach” przed Domem Przyrodnika otrzymały mapę trasy oraz pierwsze zadanie – quiz wiedzy na temat hażlaskiego muzeum. Następnie, zgodnie z mapą drużyny udały się na leśną ścieżkę do źródełka Borgońka, gdzie czekały na nich drogowskazy oraz kolejne zadania. Całość zakończyła się rozdaniem upominków dla startujących oraz wspólnym ogniskiem.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: