Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowy samochód dla strażaków

Piątek trzynastego (13.05) był niewątpliwie dla strażaków z OSP Goleszów dniem szczęśliwym. O godzinie 17:00 uroczyście powitali w jednostce nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy.

Strażacy z OSP Goleszów o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy starali się od kilku lat. Przełom nastąpił w 2022 roku – 19 stycznia w MSWiA zatwierdzone zostało zestawienie jednostek OSP, które w 2022 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wśród nich znaleźli się strażacy z OSP Goleszów.

Dofinansowanie zakupu pojazdu z ministerstwa to nie wszystko. Swój wkład wniósł także Urząd Gminy Goleszów oraz sami strażacy. Dzięki temu udało się kupić pojazd ratowniczo-gaśniczy, który 13 maja został powitany w jednostce – Oto on! Nowoczesny wóz ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 jest już w OSP Goleszów! To była ogromna przyjemność i wielka satysfakcja patrzeć na niczym nieskrępowaną radość i ogromne wzruszenie, które bez trudu dało się wczoraj wyczytać na twarzach naszych dzielnych strażaków. Dla takich chwil warto działać! Jestem przekonana, iż nowy samochodów będzie ogromnym wsparciem w działaniach jednostki OSP w Goleszowie – napisała Wójt Gminy Sylwia Cieślar w mediach społecznościowych.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: