Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hażlach: kolejne pieniądze na laptopy

W kwietniu 2020 roku Gmina Hażlach jako pierwsza w powiecie otrzymała dofinansowanie na zakupl laptopów dla uczniów, które pomogą im w nauce zdalnej. W czwartek (28.05) Grzegorz Sikorski – wójt Gminy Hażlach, poinformował, że udało się pozyskać kolejne pieniądze na zakup sprzętu.

Tym razem udało się kupić 19 laptopów za łączną kwotę 54 312,64zł. Pieniądze Gmina otrzymała z programu „Zdalna szkoła +” - Gmina Hażlach odebrała kolejną dostawę laptopów wraz z oprogramowaniem, przeznaczonych dla nauczycieli i uczniów z rodzin wielodzietnych, którzy ze względu na brak takiego sprzętu nie mogli dotąd korzystać z nauczania zdalnego – poinformował Grzegorz Sikorski.

Po analizie zapotrzebowań na sprzęt do nauki zdalnej, które zgłosili dyrektorzy szkół, zakupione wyposażenie trafi do Zespołu Szkolno-Przeszkolnego w Hażlachu – 3 laptopy, Zespołu Szkolno-Przeszkolnego w Kończycach Wielkich – 4, Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie – 10 i Szkoły Podstawowej w Zamarskach – 2.

Wcześniej, początkiem kwietnia 2020 roku, Gmina Otrzymała 70 tysięcy złotych, co pozwoliło na zakup 30 laptopów. O sprawie pisaliśmy tutaj.

 

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: