Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Grzechy powszechne kierowców

Nadmierna prędkość, brak bezpiecznej odległości między pojazdami, niedostosowanie prędkości do sytuacji na drodze, kierowanie pod wpływem – to najczęstsze grzechy kierowców, także na naszych, lokalnych drogach.

- Policjanci drogówki codziennie rozpoczynają służbę realizując najważniejsze działanie – zapobieganie wypadkom i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach regionu. Wczoraj (21.09.2022) w trakcie trwania kampanii ROADPOL Safety ukierunkowanej na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych, policjanci cieszyńskiej drogówki przede wszystkim egzekwowali od kierujących pojazdami przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości – relacjonują cieszyńscy policjanci.

Niestety, jak zauważają cieszyńscy funkcjonariusze,  pomimo coraz surowszych kar za wykroczenia w ruchu drogowym, kierowcom nadal zdarza się przekraczać dopuszczalne limity prędkości, czy też kierować pod wpływem alkoholu.  - Dlatego też cieszyńscy policjanci cyklicznie prowadzą działania "Trzeźwy powiat” oraz Prędkość". Nadmierna prędkość, brak bezpiecznej odległości między pojazdami, niedostosowanie prędkości do sytuacji na drodze należą do głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Obrażenia ciała, jakich doznają uczestnicy wypadków, często są poważne. Niejednokrotnie są to także zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego policjanci z wydziałów ruchu drogowego, chcąc ograniczyć liczbę wypadków, do których dochodzi na drogach, a także zwiększyć bezpieczeństwo na terenie miasta, prowadzą działania „Prędkość”. W ramach działań mundurowi prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Kierujący mogą ich spotkać nie tylko na ważniejszych ciągach komunikacyjnych, ale też wszędzie tam, gdzie według statystyk i zgłoszeń od mieszkańców dochodzi do przekroczeń prędkości i niebezpiecznych wypadków – informuje st. Asp. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej KPP.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-22 22:52:46
mario172: Tak najlepiej wszedzie postawic znak 50km/h stanac w krzakach i zarabiac!!!bo po co kładki, po co drogi zbiorcze, po co jakies wiadukty itd..zlodziejskie panstwo znalazlo sposob na zarobek!!!pis.owskie sku.r.wy.syny!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: