Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. Impreza z ziemniakiem w roli głównej

Jesień to czas plenerowych imprez. A także sezon m.in. na ziemniaki. Połączenie jednego z drugim to tradycyjna ogrodowa impreza organizowana przez Miejscowe Koło Czeski Cieszyn Sibica Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego w Republice Czeskiej – „Kobzol Szoł”. Kobzol czyli ziemniak. A więc szoł z ziemniakiem w roli głównej. Toteż podstawą menu podczas zorganizowanej w sobotę 17 września imprezy były placki z blachy i stryki.1

W Ogrodzie Domu Polskiego MK PZKO Czeski Cieszyn – Sibica zeszło się ponad dwieście gości. Prezes MK PZKO Irena Kołek z wielką radością przywitała po dwuletniej przerwie gości z Jasienicy. Dwa zespoły działające przy GOK Jasienica uświetniły imprezę swym programem artystycznym. Członkowie zespołów folklorystycznych „Dudoski” i „Bierowianie” zaprezentowali tańce Beskidu Śląskiego oraz Żywieckiego.

Mimo iż „Kobzol Szoł” to impreza ewidentnie ogrodowa, to jeden z punktów programu miał miejsce w sali Domu Polskiego. Chodzi o wernisaż wystawy fotografii Romana Dzika z Suchej Górnej pn. „Polska Sahara”. Pasjonat fotografii ukazał na niej zdjęcia wydm w okolicach Łeby.

Po wernisażu wszyscy wrócili do ogrodu, gdzie rozchodziły się smakowite zapachy ziemniaczanych placków oraz stryków. Nie zabrakło loterii fantowej, na której – jak zwykle – do wygrania były głównie płody rolne i przetwory, czasem nasiona czy sadzonki kwiatów.

(indi)

 

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-22 15:43:46
AntyklerForte+: tytuł mylący, myślałem, że kaczor przyjeżdża
2022-09-22 16:30:02
Skywalker: placki z blachy ogrzewanej chrustem podobno lepiej smakują, sranda musi być
2022-09-22 16:31:32
Skywalker: węgiel nie dopłynął, ok, ale co z kasą za niego???
2022-09-22 20:21:34
suski: szwedzkiego buraka też nie widać
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: