Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Góry, wolność i przygoda

Jedyne w powiecie miejsce ze ścianką wspinaczkową, czyli cieszyńska Strefa Wolności, rozwija się. W budynku byłej TERMIKI można nie tylko powspinać się, ale też spotkać z mniej lub bardziej znanymi podróżnikami, posłuchać o wyprawach w dalekie kraje i wysokie góry, wziąć udział w maratonie fitness, czy rywalizować podczas zawodów wspinaczkowych. A pod koniec marca Strefa zapowiada również organizację Festiwalu Górskiego, czyli spotkania z filmami, ludźmi gór.

Nie samym wspinaniem żyje człowiek - dlatego w Strefie pojawiają się różne zajęcia i imprezy dodatkowe: - Organizujemy sporo imprez cyklicznych - góry wolność i przygoda, aero dzień, zawodowe czwartki. Teraz organizujemy maraton fitness'u i festiwal górski - mówi Janusz Mendera ze Strefy: - Góry - wolność i przygoda, to cykl spotkań podróżniczych, na który zapraszamy znanych i mniej znanych podróżujących, którzy dzielą się swoimi opowieściami i obrazami z wypraw. Do tej pory gościliśmy: Pawła Iwaniuka, który opowiadał o swojej wyprawie na Mera Peak w Himalajach (6476 m n.p.m.), ks. Krzysztof Gardyna, opowiadał o wyprawie na Noszak w Afganistanie (7492 m n.p.m.). Spotkania gromadzą coraz więcej gości.

Prócz opisanych wyżej spotkań organizowane są ponadto:

Zawodowe czwartki - cyklicznie (co miesiąc) organizowane zawody wspinaczkowe na ścianie i boulderowni.

Aero dzień - to comiesięczne spotkania fitness'owe. Których początkiem będzie MARATON FITNESS'u (szczegóły na plakacie poniżej lub na stronie Strefy Wolności).

 - W ostatnią sobotę i niedzielę marca (24-25 marca) organizujemy Festiwal Górski, który wypełniony będzie filmami i spotkaniami z ludźmi gór. Przewidujemy także "kiermasz" sprzętu sportowego, outdoorowego. Wdrażamy też nowe zajęcia sportowe, fitnessowe: Stepy, Aktywna po 40-stce, Zumba - wymienia Mendera i dodaje: - Najnowszą propozycją są też zajęcia z samoobrony, a od marca można też wejść do Strefy Wolności korzystając z kart: Multisport i FitProfil.


Wszystkie informacje na temat spotkań i zajęć na stronie „Strefy Wolności”

"STREFA WOLNOŚCI"
Ul. Stawowa 6
Cieszyn
tel. 666 862 017

Godziny otwarcia:
poniedziałek sobota 8:00 - 22:00
niedziela 14:00 - 22:00

Pisaliśmy także:
Strefa zrodziła się z marzeń
Pręż buły na chwytach
Spróbuj swych sił w boulderingu
Wyginaj śmiało ciało!

Zobacz film promocyjny Strefy Wolnościartykuł sponsorowany

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: