Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Goleszów: planowane remonty mostów

Na terenie gminy Goleszów istnieje 35 mostów drogowych. Stan techniczny przepraw jest pod stałym nadzorem Referatu Drogowego Urzędu Gminy w Goleszowie. - We współpracy z odpowiednimi instytucjami wykonywane są przeglądy i kontrole, w trakcie których ustalane są zadania do wykonania w przyszłości i ewentualne działania, które powinny być wykonane bezzwłocznie – informuje goleszowski urząd.

Najwięcej uwagi wymagają obiekty oddane do użytku w latach 50. i 70., m.in. z uwagi na zaniedbania w trakcie ich wykonania, czy problemy ze zdobyciem dobrej jakości materiałów. W ostatnim czasie, w związku z prowadzonym monitoringiem technicznym podjęto kroki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na trzech obiektach:

- Puńców, ul Sportowa – zgodnie z zapisami protokołu przeglądu dozwolony będzie przejazd pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. W 2019 r. zostanie zlecony projekt budowlany wykonania nowego mostu, a jego budowę przewiduje się w 2020 r.,
- Puńców, ul. Kojkowicka – po przeprowadzeniu oceny nośności dopuszczony będzie korzystanie z mostu przez pojazdy o masie nie przekraczającej 10 ton. W 2019 r. zostanie zlecony projekt budowy mostu, a początek prac wykonawczych planuje się w 2020 r.,
- Cisownica, przy odnodze ul. Podlesie – most zostanie wyłączony z ruchu pojazdów. W bieżącym roku wykonany zostanie projekt niezbędnych prac budowalnych, a w 2020 r. zbudowany zostanie nowy przejazd.

W trakcie prac mogą występować utrudnienia w ruchu.


(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: