Trzech Polaków w "5"!

Karl Geiger, ku uciesze zgromadzonych kibiców pod Mühlenkopfschanze, okazał się najlepszy w sobotnim konkursie. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a Piotr Żyła, jak nas do tego przyzwyczaił w ostatnim czasie, znowu uplasował się zaraz za podium. Wiślanin zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Willingen Five.

Podopieczni Stefana Horngachera okazali się wczoraj bezkonkurencyjni w konkursie drużynowym, więc istniała duża szansa, że któremuś z nich powiedzie się w sobotę stanąć na podium, a nawet wygrać zawody. Ostatecznie, najwyżej z Polaków uplasował się Kamil Stoch, który na półmetku rywalizacji prowadził, ale w drugiej serii rewelacyjny skok oddał Karl Geiger i to on sięgnął po 100 punktów. O dwadzieścia mniej zainkasował Stoch, a na najniższym stopniu podium stanął Ryoyu Kobayashi.

Piotr Żyła nie zawiódł kibiców, dwukrotnie pokonując granicę 140 metrów. Jednak wiślaninowi nie pozwoliło to zająć pozycji w pierwszej "3". Dla 32-letniego skoczka to piąty przypadek spośród ostatnich sześciu konkursów, kiedy to lokuje się zaraz za podium. Na piątym miejscu uplasował się Dawid Kaubacki, a po punkty sięgnął również Stefan Hula, który był 22.

Puchar Świata w Willingen, konkurs indywidualny, 16.02.2019:
1. GEIGER Karl (GER) 142 m / 150.5 m / 311.1 pkt.
37. KOT Maciej 125 / 112.3

Skoczkowie walczą o dość konkretną nagrodę pienieżną. Ten, który okaże się najlepszy w cyklu Willingen Five sięgnie po 25 tysięcy euro. Na czele klasyfikacji plasuje się dzisiejszy tryumfator – Geiger. Ale Niemiec ma niewielką przewagę nad drugim Kobayashim oraz trzecim Żyłą. O tym, kto okaże się najlepszy w niemieckim cyklu rozstrzygnie jutrzejszy konkurs, którego początek zaplanowano na godz. 15:15. Transmisja w TVP 1 oraz Eurosporcie.