Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Które drogi powiatowe doczekają się remontu w 2019 roku?

Na ostatniej konferencji prasowej, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Cieszynie dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych przedstawiła listę planowanych zadań drogowych do realizacji i przygotowania w 2019 roku. Wskazano m.in. na ul. Czarne w Wiśle, ul. Zamkową w Dzięgielowie, ul. Długą w Hażlachu, ul. Główną w Pruchnej, ul. Górecką w Skoczowie.

Zadania inwestycyjne i remontowe na drogach powiatowych planowane do realizacji i przygotowania w 2019 roku.

Ul. Czarne w Wiśle – rozbudowa z przebudową na odcinku 1,4 km - od skrzyżowania z drogą wojewódzką DW 942 do obrębu mostu na rzece Wisła. Zakres robót obejmuje m.in.: budowę zatok autobusowych, nowych odcinków chodników, przebudowę miejsc postojowych, umocnienie i zabezpieczenie skarp, przebudowę z rozbudową oświetlenia ulicznego, modernizację mostu na rzece Wiśle w ciągu drogi powiatowej. Wartość zadania to 17,8 mln zł. Wartość dofinansowania wynosi 9,16 mln zł. Pomoc finansową zadeklarowało miasto Wisła.

Ul. Zamkowa w Dzięgielowie – przebudowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Targoniny do skrzyżowania przy Zamku w Dzięgielowie (1064 m). Zakres planowanych robót obejmuje poszerzenie i ujednolicenie jezdni, przebudowę 2 skrzyżowań z drogami gminnymi (ul. Misyjna, ul. Spacerowa), wykonanie 1 przystanku, poboczy, lokalnie odcinków chodników, zabezpieczenie skarp. Całkowita wartość zadania to 3,8 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 1,9 mln zł. Pomoc finansową zadeklarowała Gmina Goleszów.

Ul. Główna w Pruchnej – I etap – rozbudowa od nawierzchni wyremontowanej w 2010 roku do obrębu skrzyżowania z ul. Stawową. Zakres robót obejmuje: poszerzenie i ujednolicenie szerokości jezdni, przebudowę 2 skrzyżowań (ul. Cicha, ul. Stawowa), wykonanie jednego przystanku wyposażonego w peron przystankowy „Pruchna Stadnina Koni 16”, budowę nowych poboczy, nowych odcinków chodnika oraz wykonanie nowego oznakowania wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu (detektory ruchu – przyciski dla pieszych, punktowe elementy odblaskowe, radar z tablicą zmiennej treści, sygnalizacja ostrzegawcza nad przejściem dla pieszych). Całość zadania to koszt 1,8 mln zł. Wartość dofinansowania to 0,83 mln zł. Pomoc finansową zadeklarowała Gmina Strumień.

Przebudowa mostu nad rzeką Wisła w Ochabach w ciągu drogi powiatowej 2619 S – ul. Strażacka w Ochabach. Obiekt znajduje się w bardzo złym stanie technicznym. Most zostanie rozebrany i zbudowany na nowo. Na czas robót zostanie wykonany most tymczasowy. Zaplanowano wykonanie jednostronnego chodnika, oświetlenia, barieroporęczy, balustrad, odwodnienia itd. Koszt tej inwestycji to 8 mln zł. Powiat początkiem lutego wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 4 mln zł. Wkład własny w wysokości 4 mln zł sfinansuje Powiat przy zadeklarowanej pomocy Gminy Skoczów w wysokości 50%.

Ul. Długa w Hażlachu (od lasu Brzezie w kierunku centrum Hażlacha do istniejącego odcinka) - zadanie to jest w końcowej fazie opracowania dokumentacji. W tym roku nie uda się zrealizować całego zadania. Zaplanowano m.in.: poszerzenie i ujednolicenie szerokości jezdni, przebudowę skrzyżowań, wykonanie 2 przystanków, budowę chodnika, pobocza. Szacowana wartość zadania to 5 mln zł.

Ul. Górecka w Skoczowie – II etap (odcinek 1,2 km od II przejazdu kolejowego do drogi ekspresowej s52 wraz z przebudową mostu nad Bajerką) – Zadanie jest na etapie uzyskiwania decyzji realizacyjnej. Szacunkowa wartość to 9,9 mln zł. Uwzględniając dofinansowanie w wysokości 3,6 mln zł, wkład własny wyniósłby 6,3 mln zł. Projekt ma być realizowany wspólnie z Miastem Skoczów, które udzieliłoby 50% wkładu własnego. Przeprowadzenie rzeczowej realizacji planuje się na 2020 rok.

Przebudowa drogi powiatowej wraz z budową muru oporowego wzdłuż ul. Frysztackiej w Cieszynie (na odcinku od skrzyżowania z ul. Hażlaską do skrzyżowania z ul. Folwarczną). Zadanie powierzono do realizacji miastu Cieszyn. Zlikwidowane zostanie zwężenie drogi w rejonie muru oporowego. Zaplanowano m.in. przebudowę skrzyżowania, wykonanie chodników.

Ul. Katowicka w Cieszynie – to zadanie powierzono do realizacji również miastu Cieszyn. Zakres planowanych robót obejmuje przebudowę ul. Katowickiej od skrzyżowania z ul. Stawową, Liburnia, Kolejową do skrzyżowania z ul. Moniuszki. Zaplanowano wymianę nawierzchni jezdni, krawężników, utwardzenie pobocza wzdłuż placu targowego oraz przebudowę parkingu w rejonie kościoła pw. Świętej Elżbiety.

• Dyrektor PZDP w Cieszynie Magdalena Suchanek-Kowalska wspomniała również o modernizacji drogi powiatowej przy ul. Stalmacha w Skoczowie. Zakres robót obejmuje przebudowę ul. Stalmacha na odcinku 0,65 km od ronda na ul. Objazdowej do skrzyżowania z ul. Wiślicką. W planach również przebudowa ul. Lipowskiej w Ustroniu (od ul. Szkolnej do ul. Leśnej), przebudowa odcinka drogi powiatowej Brenna-Skoczów-ul. Breńska w Górkach Małych (od ronda w Górkach Wielkich do skrzyżowania z drogą gminną ul. Stara Droga), przebudowa drogi powiatowej ul. Cieszyńska w Bażanowicach (od obrębu skrzyżowania z ul. Folwarczną do skrzyżowania z ul. Skotnią), przebudowa ul. Bielskiej w Cieszynie wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Wiślańską (kluczowa będzie przebudowa skrzyżowania ul. Bielskiej z ul. Wiślańską oraz ul. Bielskiej i Stawowej), przebudowa mostów w ciągu drogi powiatowej nad rzeką Piotrówką oraz torami kolejowymi w Kończycach Małych, przebudowa odcinków dróg powiatowych 2623S – ul. Katowicka oraz 2624S – ul. Cieszyńska wraz z ich skrzyżowaniem w miejscowości Pogwizdów, przebudowa drogi powiatowej ul. Cieszyńska w Pogwizdowie (odcinek o dł. ok. 350 m drogi od posesji nr 175 do obrębu skrzyżowania z ul. Północną w Kaczycach), budowa mostu na rzece Wiśle w Strumieniu, modernizacja drogi powiatowej ul. Bielskiej w Zabłociu.

• Powiat planuje również remonty nawierzchni w 2019 roku . Dyrektor PZDP wymieniła: ul. Górecką w Brennej, ul. Wyzwolenia w Chybiu i Zarzeczu, ul. Skoczowską w Dębowcu, ul. Cieszyńską w Pogwizdowie, ul. Cieszyńską w Ustroniu, ul. Ks. Janusza w Zebrzydowicach.

 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-02-16 20:33:30
bronek91: Może sprywatyzujemy drogi??? Będzie więcej dla "samorządu"? W starostwie obsługę administracyjną zleci się podmiotom zewnętrznym... Znów będą oszczędności...
2019-02-16 21:32:13
berta25: A kiedy zainteresują się zwykłymi ludzmi swoimi wyborcami i pomyślą o drogach dojazdowych do posesji Tam gdzie mieszkają radni albo urzędnicy robi się wszystko od ręki i na to pieniądze i czas jest pozostali ???
2019-02-16 21:43:07
berta25: dałem komentarz ale nie został pokazany czyżby i tutaj była cenzura ??
2019-02-17 07:08:51
marian1951: Dobrze byłoby dokończyć malowanie ul. Sikorskiego / Cieszyn/ bo w ub.roku brakło farby na odcinek od ul.Błogockiej do pierwszego skrzyżowania.
2019-02-17 09:08:43
krzysztof.mm: berta - to ty jesteś ON?... transwestyta/ka?
2019-02-17 10:57:42
knefel: ja-siokrzysio, jak widać oceniasz wszystkich swoją miarą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: