Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gmina Hażlach: kanalizacja i remonty dróg

Jak informuje Wójt Gminy Hażlach prace kanalizacyjne prowadzone na terenie gminy powoli dobiegają końca. Stopniowo odtworzono także zniszczone nawierzchnie drogowe. Wójt zwraca uwagę, iż jeszcze w tym roku ma ruszyć generalna przebudowa ul. Długiej w Hażlachu.

W zeszłym roku remont ul. Katowickiej w Cieszynie, który zbiegł się z wcześniej planowaną przebudową ulicy Rudowskiej w Hażlachu oraz Głównej i Cieszyńskiej w Zamarskach mocno utrudnił życie kierowców chcących dojechać do Cieszyna. Dodatkowo prowadzone prace kanalizacyjne w obrębie ulicy Akacjowej w Hażlachu oraz ulicy Sadowej w Zamarskach doprowadziły do znaczących zniszczeń nawierzchni drogowej – o czym pisaliśmy tutaj Zamarski: Będzie remont drogi? Postanowiliśmy więc sprawdzić jak wygląda sytuacja po 9 miesiącach od naszej ostatniej wizji w terenie.

Jak informuje wójt gminy Hażlach główne prace kanalizacyjne powoli dobiegają końca i wkrótce mieszkańcy będą mogli podłączać się do kanalizacji o czym zostaną pisemnie poinformowani. Wraz z oddawaniem kolejnych etapów kanalizacji następowało stopniowe odtworzenie zniszczonych nawierzchni drogowych.

Pod koniec 2018 roku nowy asfalt pojawił się na części ulicy Akacjowej w Hażlachu. Aktualnie dobiegają końca prace związane z kładzeniem nowej nawierzchni bitumicznej na ulicy Sadowej w Zamarskach. Jestem w stałym kontakcie z mieszkańcami, z którymi analizowaliśmy postępy prac kanalizacyjnych i drogowych. Powiem szczerze, że tyle miłych słów pod moim adresem oraz Urzędu Gminy już dawno nie słyszałem. Aktualnie prowadzimy jeszcze rozmowy z Nadleśnictwem Ustroń, aby wykonali nową nawierzchnię drogową na odcinku ul. Sadowej, która biegnie przez las Parchów, a której to są właścicielem – wyjaśnia Grzegorz Sikorski wójt gminy Hażlach. Od lat mieszkańcy ul. Sadowej wnioskowali o wyznaczenie zatok autobusowych w lesie Parchów. Takie zatoki wybudowano podczas remontu DW 938 - dodaje Wójt.

Zakończono również generalną przebudowę ulicy Rudowskiej w Hażlachu i Zamarskach na odcinku 2,4 km. Jak się dowiedzieliśmy, na mocy obowiązującego porozumienia pomiędzy gminą Hażlach oraz Powiatem Cieszyńskim, w bieżącym roku ruszy generalna przebudowa ul. Długiej w Hażlachu, której zakończenie przewiduje się na rok 2020. W tym miejscu warto dodać, iż w zeszłym roku Powiat Cieszyński wspólnie z gminą Hażlach przebudował ciąg komunikacyjny biegnący przez centrum Zamarsk – ul. Cieszyńska i Główną.
Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom za wsparcie oraz wyrozumiałość, ponieważ ostatnie miesiące były bardzo trudne dla nas wszystkich. Prowadzone inwestycje wymagały ogromnego wysiłku finansowego, organizacyjnego oraz zwykłej ludzkiej życzliwości. Dziś, po przejściowych trudnościach, możemy cieszyć się nową infrastrukturą, która podnosi komfort życia w naszej gminie – mówi Grzegorz Sikorski wójt gminy Hażlach.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-25 14:53:00
Sadownik: WSZYSTKO FAJNIE TYLKO GDY BYLA JESZCZE KANALIZACJA NA SADOWEJ W Hażlachu bylo by doskonale gdzie to w 21 wieku trzeba zakladac szamba w cywilizowanym kraju a na dodatek brak mozliwosci wywozu darmowego orzyczyniq sie rowniez do wylewania szamb do pol Gmina powina zadbac o to by byla możliwość korzystania z szambiarki za darmo lub dotacji na odpowiednie orzydomowe oczyszczalnie ścieków ktorych koszt budowy to 10 tys zl. A Gmina dawala tylko 2 tyś zł...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: