Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

13 medali IKS Cieszyn

Od 18 do 21 lipca w Bydgoszczy trwały 47. Ara lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski „Bydgoszcz 2019 Para Athletics Grand Prix”. Wśród zawodników nie zabrakło cieszyńskiego akcentu – w rywalizacji wziął udział kulomiot z nadolziańskiego grodu – Janusz Rokicki. Dla cieszyńskiego sportowca występ okazał się bardzo udany, do swojej kolekcji dołączył dwa medale. To jednak niejedyne sukcesy cieszyńskich para olimpijczyków!

W rywalizacji wziął udział jeden z najbardziej rozpoznawalnych cieszyńskich para olimpijczyków, mogący poszczycić się licznymi sukcesami Janusz Rokicki. Zawodnik początkowo trenował pływanie, następnie próbował swoich sił w podnoszeniu ciężarów, jednak ostatecznie zdecydował się na rzut dyskiem i pchnięcie kulą – to w tych dyscyplinach odniósł (i wciąż odnosi) największe sukcesy. Wśród nich znajduje się tytuł Mistrza Świata w pchnięciu kulą (2015) oraz brązowy medal Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych.

Do licznych osiągnięć sportowych cieszyński mistrz dołączył teraz kolejne medale: złoto w rzucie dyskiem i złoto w pchnięciu kulą - Drugi start mogę uznać za bardzo udany kolejny złoty medal Mistrzostw Polski do mojej kolekcji – relacjonował sportowiec za pośrednictwem mediów społecznościowych. Janusz Rokicki reprezentuje klub IKS Cieszyn.

Wśród zawodników, występujących w barwach Cieszyna znalazło się jednak więcej medalistów. Łącznie do nadolziańskiego grodu przyjechało 13 medali. Oto pozostali zawodnicy klubu IKS Cieszyn, którzy do domu powrócili z medalami:

- Mirosław Madzia – złoto w pchnięciu kulą (kategoria KULA M F11/12/20/41/63/64) i srebro w rzucie dyskiem (kategoria DYSK M F11/12/46/63/64)
- Mateusz Czudek – srebro w pchnięciu kulą (kategoria KULA M 35/36/38)
- Kamil Fałek – złoto w rzucie dyskiem (kategoria DYSK M F55)
- Joachim Krężelok – srebro w rzucie dyskiem (kategoria DYSK M F55) i złoto w rzucie oszczepem w kategorii OSZCZEP M F55)
- Damian Kulig – brąz w rzucie dyskiem (kategoria DYSK M F56/57), srebro w pchnięciu kulą (kategoria KULA M F56/57) oraz brąz w rzucie oszczepem (kategoria OSZCZEP M F56/57)
- Katarzyna Słomka – złoto w kategorii MACZUGA K F32/51
- Tomasz Wróbel –złoto w rzucie oszczepem (kategoria OSZCZEP M F56/57)

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: