Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ustroń: brzegi Wisły do odnowy

Remont ścieżki turystycznej, montaż budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy, stacji naprawy rowerów, czy ławek solarnych - to tylko niektóre z elementów uporządkowania terenów wokół rzeki Wisły w Ustroniu. Tamtejszy magistrat jest w trakcie zawierania umowy, w ramach której otrzyma z funduszy europejskich ponad 3 mln zł na realizację zadania.

Zakres prac, które mają być przeprowadzone, jest bardzo szeroki. Wymieniana będzie nawierzchnia po obu brzegach rzeki (od al. Legionów do granicy z Wisłą i od tego punktu do ul. Wczasowej), a ponadto zostaną usunięte rośliny inwazyjne (w szczególności rdestowiec ostrokończysty, niecierpek gruczołowaty, nawłoć czy barszcz Sosnowskiego).

W miejscach nieużytkowanych zaaranżowane zostaną łąki przy użyciu lokalnych gatunków roślin, kwiatów i drzew. Zamontowanych będzie także wiele elementów tzw. małej architektury: hotele dla owadów, budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy, pryzmy dla zimujących płazów, stacje naprawy rowerów, różne rodzaje ławek, kosze na śmieci i na odchody zwierząt. 

Całkowity koszt realizacji projektu wyniesie  5 mln 704 tys. zł, z czego dofinansowanie z funduszy europejskich pokryje 3 mln 145 tys. zł.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-25 10:38:22
utopiec: A Skoczów nadal za łopicami.
2019-07-25 12:02:36
wyśmienity cwaniaczek: odnawiać to powinni "katowiczoki, jaszczymbioki, żorszczoki i inne insekty hanyskie " -przyjadą, koc rozłożą grila wyciągną oczywiście piffo i jazda z godkum ślunskom.. a jeszcze zapomniołech o podstawowym zwrocie hanysów w knajpie " dwa razy kawa w cinkim szkle PROSZA "" !!!!!!! nosz qwa co za zaraza......
2019-07-25 12:38:09
pokemon: 5 mln 704 tys. zł za ten kawałek od mostu na Zawodzie po most wiszący? Reszta po Hermanice pozostaje zarośnięta, już nie tylko pobocza, ale koryto Wisły chaszczami zarasta. W Wiśle zrobiono plaże od Hotelu Gołębiewski po Malinke i rzeke koparka z chaszczy wyczyściła. Wisła buduje w Wiśle basen, Ustroń chce w Jaszowcu, czyli pomiędzy Wisłą a Ustroniem czyli Wisła będzie miała 11/2 basenu a Ustroń 1/2.
2019-07-25 12:48:57
pokemon: Zwracam się do burmistrza Wisły Pana Bujoka, nie przyszedł by Pan do Ustronia na 1 kadencje i pokazał ustroniakom jak się rządzi?
2019-07-25 13:02:37
Łobibok: Ustroń spierdzieli basen tak jak stadion. Kopacze 4 ligi mają stadion typowo piłkarski i mają kłopoty wygrać z "LKS Wilki Wilcza" Bieżnia miała powstać w Nierodzimiu czy Lipowcu , ale jeszcze nie powstała, żeby tylko nie było tak, że w Jaszowcu wybudują basen a trampoliny postawią w Lipowcu.
2019-07-25 23:35:17
markuez: Czyli przeszło 2.6mln zł Ustroń Wywali w błoto..drogi dziurawe,chodników brak ale hotel dla owadów będzie.. noz kur.. chyba kogoś poje ...w sumie wybieg dla psów też Ustroń zrobił.. masakra..ustroniacy podatki płaca,a hanysy korzystaja...zrobcie wkoncu cos dla swoich mieszkancow!!!
2019-07-25 23:40:28
markuez: Spokojnie w Ustroniu nic się nie czyści!!!żaden potok,żaden rów.. nawet koryta rzeki Wisły się nie czyści!!!A później trochę deszczu spadnie i lament bo topi...masakra..
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: