Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zamarski: będzie remont drogi?

Remont cieszyńskiej części ul. Katowickiej dobiega końca. W czasie, kiedy prace trwały w najlepsze, wielu kierowców jechało ul. Rudawską, a potem ul. Sadową w Zamarskach. Taki stan rzeczy nie wpłynął zbyt dobrze na stan nawierzchni tych dróg.

Jak już informowaliśmy, to nie koniec remontu Katowickiej. Prace na jej odcinku biegnącym przez las parchów trwają i nadal widać wiele samochodów, które przemieszczają się objazdem przez Zamarski. Dlatego też sprawdziliśmy, jak wygląda komunikacja na tej trasie.

Trzeba przyznać, że ul. Rudowska biegnąca od Cieszyna przez Zamarski została wyłożona nową nawierzchnią. Jak jednak przyznaje wójt gminy Hażlach Grzegorz Sikorski, droga ta jest niezakończoną inwestycją. Została położona pierwsza nawierzchnia, żeby droga była przejezdna. I dodaje - będzie jeszcze lepiej, ponieważ zostaną wykonane mijanki i odwodnienia, a ponadto zostanie położona jeszcze jedna warstwa ścieralna asfaltu.

Warto zaznaczyć, iż fundusze na ten remont, a także wiele innych na terenie gminy zostały pozyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich realizowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego, który w 2016 roku przyznał Hażlachowi blisko 5 mln złotych. Pisaliśmy o tym choćby tutaj.

Jak widać na załączonych pod tekstem zdjęciach, w zdecydowanie gorszym stanie znajduje się ulica Sadowa, która kończy się skrzyżowaniem z ul. Katowicką. Jak zauważa wójt Grzegorz Sikorski-  ta inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich został wykonany w 2017 lub 2018 roku. Początkowy fragment tej ulicy posiada już nową nawierzchnię (co widać na zdjęciu poniżej - przyp. red.), natomiast pozostała część jest nieruszona, ponieważ tam będzie wykonywana kanalizacja, więc niegospodarnie byłoby tam kłaść nowy asfalt, a potem go rozcinać.

Jak się dowiedzieliśmy, remont kanalizacji na tym odcinku będzie wykonywany na początku przyszłego roku, niedługo po zakończeniu robót drogowych na ulicy Katowickiej biegnącej przez las (termin przewidziany jest na połowę grudnia). Związane jest to oczywiście z faktem używania tej drogi jako objazdu.

Rogers

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-10-31 09:26:59
Władek na skuterze: Moj komentarz bedzie taki jakim to trzeba byc rozsadnym i inteligentnym czlowiekiem aby wszystkie prace robic w jednym terminie -zamarski utrudniony przejazd, katowicka w kierunku cieszyna nie da sie przejechac nie lamiac przepisów bo nie szlo zrobic tego remontu jak droga byla zamknieta przez 5 miesiecy i zastanawia mnie po co byl robiony remont w parchowioku w sierpniu drogi jak w pazdzierniku zaczeli frezowac ,akacjowa w hazlachu zamknieta bo kanalizacja, marklowice zkorkowane bo remont przejazdu,co z tego ze rudowska zrobiona jak syf na drodze taki ze szkoda gadac bo rowy nie wykopane i jak przyjdzie mroz to jedno wielkie lodowisko będzie -fajnie sie zarzadza siedzac za biurkiem jak nie widzi problemow ludzi mieszkajacych i chcacych dojechac do pracy !!!ludzie zastanawiaja sie jak dojechac ,nikogo nie interesuje jak mieszkancy ponosza koszty extra paliwa nadkladajac po kilka kilometrow ,i jak mozna puścić caly ruch z cieszyna lokalna drogą mam na mysli ul rudowska -nie jeden napisze ze sa objazdy ale nikt ich nie respektuje a najgorsze te jastrzebioki
2018-10-31 09:57:46
krzysztof.mm: jastrzębioki chyba jednak nie są winne temu, że pisowsko-kościelna władza powiatu działa jak działa, konkretnie tak, jak to opisałeś?
2018-10-31 12:31:57
MILANELLO: Remontuja źle Nie Remontuja to jeszcze gorzej Polakowi nie dogodzi
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: