Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gluza: Frycowe trzeba zapłacić

Wczoraj po południu Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła pełne i ostateczne wyniki wyborów. Nic się nie zmieniło, tak jak mówiły już wstępne informacje napływające z komisji ? Platforma Obywatelska zdobyła w naszym okręgu wyborczym pięć mandatów poselskich. Prawo i Sprawiedliwość reprezentować będzie trzech posłów, jeden mandat zdobył Ruch Palikota.
W parlamencie mamy trzech przedstawicieli z naszego powiatu. Aleksandra Trybuś i Czesław Gluza oboje z Platformy Obywatelskiej – to oni będą reprezentować Ziemię Cieszyńską w sejmie. Senatorem został dotychczasowy poseł PO – Tadeusz Kopeć.
Dziękuję wszystkim za oddane głosy na mnie. Cieszę się, że było ich tyle, – że zdobyłem trzeci wynik na liście – mówi poseł elekt Czesław Gluza. 13334 głosów starczyło by bez problemów zdobyć mandat. Niewiele więcej, bo o tylko 55 głosów zdobył drugi w rankingu otrzymanego poparcia Sławomir Kowalski.
Startowałem z szóstego miejsca, udało się zdobyć mandat – świadczy to o tym, że wbrew obiegowym opiniom popierane są nie tylko „jedynki” na listach wyborczych – dodaje Gluza
 
 
Z jednej strony sukces osobisty, z drugiej podporządkowanie klubowi. Gluza nie ukrywa, że w powiecie to on rozdawał karty. W Warszawie sytuacja już będzie inna.
 
 
Gluza pytany o jego następcę na stanowisku starosty odpowiada krótko – wszystko w swoim czasie. Ale jak zaraz dodaje – nie ukrywa, że wpływ na to, jaka będzie polityka w powiecie – będzie chciał mieć.
 
 
Pierwsze posiedzenie nowo wybranego sejmu najprawdopodobniej odbędzie się 27 października.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: