Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

TRUCKER na naszych drogach

Dzisiaj (12.10.2011) o godzinie 6.00 ruszyła na drogach powiatu cieszyńskiego akcja pod kryptonimem ''TRUCKER''.

Głównym celem akcji jest zmniejszenie liczby osób rannych i zabitych w wypadkach drogowych oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób i towarów. 

- Funkcjonariusze kontrolują m.in. stan trzeźwości, przestrzeganie ograniczeń czasu pracy, a także zwracają uwagę na wykroczenia dotyczące nieprawidłowego wyprzedzania i przekroczenia dozwolonej prędkości – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy cieszyńskiej policji - Policyjne działania zostały skierowane na kontrolę w zakresie przewozu osób i rzeczy z uwzględnieniem stanu technicznego pojazdów ciężarowych oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. 

Stróże prawa sprawdzają także stan trzeźwości kierujących pojazdami. Ich uwadze nie umkną rónież wykroczenia popełniane przez kierujących ciężarówkami i autobusami mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, postój w miejscu niedozwolonym oraz tamowanie i utrudnianie ruchu. Akcja potrwa do godziny 22.00.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: