Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gdzie głosować w najbliższych wyborach?

Długo oczekiwane wybory samorządowe za pasem. Nie jesteś pewien, dokąd powinieneś się udać na głosowanie? Sprawdź więc, gdzie mieści się Twój lokal wyborczy. Specjalnie w tym celu przygotowaliśmy ściągawkę na temat obwodów wyborczych i przynależnych im komisji, a co za tym idzie - dowiesz się, gdzie głosować.

Powiat cieszyński został podzielony na 207 okręgów, które, ze względów praktycznych, przynależą do 126 obwodów wyborczych, z których 116 to obwody powszechne. Przykładowo, gdy do jednego obwodu głosowania przydzielone są 3 okręgi wyborcze, mieszkańcy tych 3-ech okręgów powinni zgłosić się na głosowanie do lokalu wyborczego właściwego dla danego obwodu. Oprócz 116 obwodów powszechnych przewidziane są 2 obwody głosowania w szpitalach, 7 w zakładach opieki społecznej oraz 1 w zakładzie karnym w Cieszynie.

Jeśli nie wiesz, do którego okręgu należysz, możesz to sprawdzić w artykule: Okręgi wyborcze lub na naszym portalu wybory.ox.pl - w zakładce Rada Gminy/Miasta (po wybraniu miejscowości można zobaczyć, który okręg obejmuje nasze miejsce zamieszkania).

Jeśli nie jesteś pewien, do którego obwodu należysz i gdzie powinieneś się udać na głosowanie, sprawdź podane poniżej granice obwodów (przynależne im ulice, sołectwa, osiedla) oraz adresy właściwych im lokali wyborczych:

Brennasprawdź obwody wyborcze

Chybiesprawdź obwody wyborcze

Cieszynsprawdź obwody wyborcze

Dębowiec sprawdź obwody wyborcze

Goleszówsprawdź obwody wyborcze

Hażlachsprawdź obwody wyborcze

Istebnasprawdź obwody wyborcze

Skoczówsprawdź obwody wyborcze

Strumień sprawdź obwody wyborcze

Ustrońsprawdź obwody wyborcze

Wisłasprawdź obwody wyborcze

Zebrzydowicesprawdź obwody wyborcze

16 listopada w wyborach samorządowych wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, a także prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Druga tura wyborów, w której zagłosujemy na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, odbędzie się 30 listopada.

 

(red.)

źródło: ox.pl/mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: