Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Galeria Stela - budowa ruszy w najbliższym czasie...

Jak informuje inwestor, budowa Galerii Stela w Cieszynie ma ruszyć w najbliższym czasie. Otrzymano już pozwolenie na budowę, obecnie trwają finalne rozmowy z podmiotami zainteresowanymi generalnym wykonawstwem.

Budowa Galerii Stela w Cieszynie bardzo długo stała pod znakiem zapytania. Inwestor Firma Fundusz INBAP z Białej Podlaskiej nie mógł dojść do porozumienia z przedstawicielami Urzędu Miasta Cieszyna. Jeszcze w listopadzie 2016 roku Wiceburmistrz Aleksander Cierniak przyznał, iż trudno z całą pewnością powiedzieć, że Galeria Stela powstanie.

W grudniu 2016 roku kiedy ruszyły prace przy budowie Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego w Cieszynie, władze poinformowały także o porozumieniu z inwestorem ws. budowy galerii handlowej. Dziś dostrzegamy, że władze miasta patrzą w tym samym kierunku – w kierunku porozumienia – podkreślała wówczas w rozmowie z naszą redakcją Katarzyna Czajkowska rzecznik firmy INBAP. 

Jak już wiadomo, inwestor otrzymał pozwolenie na budowę galerii i przystąpił do kolejnego etapu procesu budowlanego. Prowadzimy finalne rozmowy z podmiotami zainteresowanymi generalnym wykonawstwem. €Budowa ruszy więc w najbliższym czasie – zapewnia Katarzyna Czajkowska rzecznik firmy INBAP, po czym dodaje. Na realizację naszej inwestycji w Cieszynie czekamy już od kilku lat  - w międzyczasie rozmawialiśmy z markami zainteresowanymi obecnością w Galerii Stela. Dziś, obiekt skomercjalizowany jest w 87% - na pozostałe lokale prowadzimy zaawansowane rozmowy i lada chwila najem dobiegnie końca.

O pierwszych najemcach informowaliśmy już w 2014 roku. Nadal zainteresowany wynajmem jest salon PEPCO, sklep RTV Euro AGD, salon Martes Sport i sklep Świat Zabawek. Katarzyna Czajkowska dodaje, iż wśród najemców będzie można znaleźć m.in.: dwukondygnacyjny salon odzieżowy H&M, drogerię Hebe, księgarnię Matras, sklep odzieżowy Diverse, Big Star, salon biżuteryjny Briju, bank PKO BP, salonik Play, czy market spożywczy. Resztę najemców mieszkańcy poznają w najbliższym czasie – podkreśla rzecznik.

Oprócz sklepów w galerii będzie znajdować się również strefa rozrywki. Zainteresowanie naszą inwestycją w Cieszynie było tak duże, że w międzyczasie zdecydowaliśmy się na dodanie jeszcze jednej kondygnacji nadziemnej, z przeznaczeniem rozrywkowym – mówi Czajkowska. Co dokładnie znajdzie się w strefie rozrywki, tego, póki co, inwestor nie zdradza.  Prowadzimy rozmowy i nie chcemy jeszcze ujawniać szczegółów.

Docelowo obiekt będzie posiadał więc cztery kondygnacje, w tym jedną podziemną wraz z parkingiem oraz ponad 11,3 tyś. m2 powierzchni najmu. Uroczyste otwarcie zaplanowano pod koniec tego roku. Wyrażamy nadzieję, że uda nam się zrealizować plany – podkreśla w rozmowie z redakcją Czajkowska.

 

Pisaliśmy:

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

20
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-02-20 18:46:58
marekw: Te wszystkie sklepy są faktycznie bardzo potrzebne w Cieszynie, normalnie żyć bez nich nie idzie - no i gdzie w niedzielę chodzić na zakupy; wreszcie będzie jakieś miejsce a nie tylko Castorama :-) .
2017-02-20 18:50:41
bronsky1964: Galeria w tym roku,dworzec w tym roku? No,no ale tempo.
2017-02-20 19:06:54
fifik7: no dobrze, a czy ktoś może mi powiedzieć gdzie będzie przeniesiony tymczasowo NASZ OBECNY DWORZEC ????
2017-02-20 19:37:12
babajaga52: Dworzec zejdzie do podziemia.Odkryli nowe ,więc się tam zmieści.Też jestem ciekawa jak zostanie rozwiązany ten problem z węzłem przesiadkowym.Teraz to jest istny sajgon,a co dopiero jak się zacznie budowa.Gratulacje dla pomysłowych urzędników z ratusza.Jeżeli tak długo nie było tej galerii ,to trzeba było najpierw zrobić jedno,a potem dać zezwolenie na budowę galerii<br /> w momencie zakończenia budowy węzła przesiadkowego. Wszystkie wrony za ogony chcą połapać i wyjdzie z tego jak zwykle klapa.
2017-02-20 19:57:39
krolik bugs: KPINA I JESZCZE RAZ KPINA....<br />5 LAT TEMU PKS ZLIKWIDOWANO I CO TO MA BYC ZA SUKCES ??<br />POPRZEDNI STAROSTA JERZY N. POWINIEN ZA KRATKAMI SIEDZIEC ZA TO ZE DOPUSCIL DO ZNISZCZENIA DWORCA.<br />ZERO ODPOWIDZIALNOSCI !!!<br />BICZEM ICH WSZYSTKICH POGONIC !!!
2017-02-20 21:33:40
miglanc_7: Szanowni Państwo co się stało tego już nie odkręcimy. Realnie, trzeźwo patrząc będziemy mieli wreszcie (z powrotem) dworzec autobusowy połączony z dworcem PKP (tak jak w cywilizowanych dużych miastach). Obok zostanie wybudowana galeria handlowa, czyli centrum handlowe Cieszyna przesuwa się z ulicy Głębokiej na Hajduka. Co będzie na Głębokiej - pewnie szereg fajnych knajp gdzie turyści zostawią ciężko zarobione przez siebie pieniądze. Niestety świat się zmienia, Cieszyn się zmienia i my tego nie zatrzymamy.
2017-02-20 21:48:34
trophynat: Ta galeria nie jest już potrzebna. Ci wszyscy, którzy dzisiaj robią zakupy w Bielsku nie zmienią swoich przyzwyczajeń. Galeria jeżeli wogóle powstanie zakończy żywot jako wielki pustostan.<br />Bardzo chciałbym się mylić, ale to co robią ci i poprzedni włodarze nieudacznicy nie napawa optymizmem.<br />Jeżeli inwestycja powstanie to nie jako galeria ale pralnia.
2017-02-20 22:36:49
mamona87: O bym się myliła, ale moim zdaniem galeria niestety może okazać się totalnym niewypałem. Już dziś zdecydowana większość jeździ do bielskich galerii. Szczególnie młodzież, całe rodziny. Nawet Czesi przejeżdżają przez Cieszyn i kierują się na Bielsko. Tak jak ktoś już wcześniej napisał, oby nie został ogromny pustostan. Ja w ogóle zastanawiam się, jak można było dopuścić do sprzedaży dworca PKS. Przecież to była wizytówka miasta, która swego czasu przeszła dość fajną modernizację. Pamiętam tłumy przyjezdnych, miasto żyło. Szkoda, że to wszystko tak się potoczyło.
2017-02-21 00:47:10
krokusik: Przestańmy się oszukiwać. Cieszyn umiera. Gdyby nie szkoły to nawet młodzieży na ulicach byśmy nie widzieli. Rano 5:30 pociąg z Czech do Cieszyna przez 10 dni roboczych przewiózł 12 ludzi (mam nadzieję, że tam nie było konduktora) - osobiście liczyłem. Szlaban zamknięty na 5 minut w jedną stronę i 5 minut na powrót pociągu. To są godziny dojazdu do pracy ulicami Frysztacka, Liburna, Mostowa, Zamkowa, ... Ktoś pisze o smogu a tu nagle zatrzymuje się kilkadziesiąt samochodów na 10 minut. Pijecie w tym ratuszu, czy na złość ludziom robicie?
2017-02-21 08:28:13
bronsky1964: Galeria w tym roku? chyba z klocków lego.
2017-02-21 09:26:51
Migacz: Wybory się zbliżają?
2017-02-21 09:49:50
Yaro80: Ale z drugiej strony to lepiej późno niż wcale! Ciekawe czy będzie bezpośrednie połączenie kolejowe Skoczowa z Cieszynem!
2017-02-21 09:57:14
yamah: cyt: \&quot;...budowa Galerii Stela w Cieszynie ma ruszyć w najbliższym czasie. Otrzymano już pozwolenie na budowę...\&quot; <br />JUŻ OTRZYMANO POZWOLENIE...(?) Hmm... nie wiem czy się śmiać czy płakać?<br />Na miejscu zburzonego dworca zdążyły już wyrosnąć dosyć pokaźne drzewa, a oni dopiero teraz otrzymali pozwolenia na budowę? To co robiono przez ostatnie 5 lat??? ...i czym tu w ogóle się chwalić???<br />To wszystko to jakiś żenujący przekręt!!!<br />Ps. A ta cała galeria to nam jest potrzebna jak wrzód na du...e.<br />
2017-02-21 11:11:20
Przepierón: Obiecać to nie jest grzech, przecież \&quot;ciemny lud wszystko kupi\&quot;
2017-02-21 12:44:26
mstudnicki: Zamiast PKS trzeba było wyburzyć Kaufland i ówczesną Castoramę, bo tej wielkości markety buduje się POZA centrum miasta. <br />Przy Elżbietankach można by wtedy zrobić węzeł drogowy, a w miejsce parkingów i całej Castoramy duży park spacerowo-wypoczynkowy z parkingiem, jak to jest nad Olzą. Jeszcze kładka nad Bobrówką do nowego dworca i byłoby super. Ale na tym nikt by nie zarobił.. No i teraz mamy totalny paraliż komunikacyjny, duże markety w centrum a pały tylko zacierają łapska, żeby wlepiać masowo mandaty pieszym za nieprzechodzenie przez pasy, których tam jak na lekarstwo.<br />Nowe galerie tylko spotęgują komunikacyjny chaos.
2017-02-21 12:51:24
Daszyńskiego!: Nowa galeria to problem właściciela,a mieszkańców najbardziej interesuje funkcjonalność węzła przesiadkowego i termin ukończenia jego budowy. A bardziej ciemnego ludu jak ty warzónka,to na świecie nie znajdziesz.
2017-02-21 13:14:23
Rudowska!: Bardziej ciemnego ludu jak ty Jan_122 ,to na świecie nie znajdziesz.
2017-02-21 14:05:17
jan_122: Odwal się od mojej osoby i znajdź sobie inny obiekt uwielbienia.
2017-02-21 14:49:47
Rudowska!: No popatrz, uderz w stół a nożyce się odezwą , hahaha.<br />Ty sie też ode mnie odwal psychopato.:)
2017-02-21 16:49:15
dagmara011: fajnie moze fajne penisy beda krazyc po galeri
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: