Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Elektryzujący powrót” w skoczowskim kinie

Dokładnie 11 marca 2020 r. odbył się ostatni seans filmowy w skoczowskim „Teatrze Elektrycznym”. Od dnia następnego 12.03.2020 r. zostały zamknięte do odwołania wszystkie instytucje kulturalne w tym również kina w naszym powiecie. Wprawdzie w wyniku luzowania ograniczeń od 6 czerwca nastąpiło „otwarcie” kin ale z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Dlatego większość tych instytucji przygotowuje się do przyjęcia widzów u siebie. Nie inaczej jest w skoczowskim „Teatrze Elektrycznym”. W budynku przy ul. Mickiewicza 3 trwają ostatnie prace, by ponownie sala kinowa mogła zapełnić się, spragnioną kina, widownią...

W związku z planowanym wznowieniem działalności przez skoczowskie kino, Miejskie Centrum Kultury „Integrator” przygotowało m.in. program lojalnościowy dla kinomanów „Razem gramy = razem wygrywamy”. Pisaliśmy o nim tutaj 

Drugą atrakcją jaką MCK przygotował, jest konkurs na krótkie opowiadanie pt. „Elektryzujący powrót”. Udział w zabawie jest bardzo prosty. Należy napisać krótkie opowiadanie na temat „Teatru Elektrycznego” opisując w nim czas, w którym skoczowskie kino zostało zamknięte ze względów epidemicznych. Aby ułatwić uczestnikom prace „Teatr Elektryczny” przygotował wprowadzenie i zakończenie opowiadania więc trzeba tylko napisać środek opowiadania.

Organizatorzy czekają na krótkie, zaledwie półtorej stronicowe opowiadania, wpisujące się właśnie pomiędzy przygotowane poniższe fragmenty, tj. początek i zakończenie historii.

Mieszkańcy tego spokojnego miasteczka jeszcze przez wiele miesięcy wspominali ten niezwykły dzień, który zaburzył równowagę małej społeczności i zmienił życie niemal każdego z jej członków. Nie mogli się nadziwić, że nagłe zamknięcie kina może pociągnąć za sobą taką lawinę dziwnych, tajemniczych i zdawałoby się niewyjaśnionych zdarzeń..."

Tutaj tekst konkursowy

Kiedy na afiszu kinowym pojawiły się pierwsze tytuły filmów i godziny seansów każdy już czekał, żeby znów usiąść w wygodnym fotelu, obejrzeć film, poczuć te same emocje co przedtem i zapomnieć o wszystkim tym, co się działo w miasteczku w ostatnich miesiącach".

Opowiadanie należy przesłać drogą mailową na adres: wojciech.grajewski@mckskoczow.pl w terminie do 26.06.2020 roku. Ciekawe nagrody czekają.
Regulamin konkursu znajduje się pod adresem: LINK

Zapraszamy zainteresowanych do udziału w konkursie, który adresowany jest do wszystkich kinomaniaków. 

AK, mat. Pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: