Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: zmiana organizacji pracy Wydziału Komunikacji starostwa

Od dziś (15.06) na wizytę w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego będzie można przyjść jedynie po jej zarejestrowaniu w systemie Internetowej Rezerwacji Terminów lub wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

- Chciałabym podkreślić, że Wydział Komunikacji będzie pracował w godzinach urzędowania. Co ważne, Referat Rejestracji Pojazdów będzie przyjmował osoby wyłącznie zarejestrowane poprzez elektroniczny kalendarz umawiania wizyt (Internetowa Rezerwacja Wizyt), natomiast Referat Prawa Jazdy będzie obsługiwał klientów po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu (numer telefonu: 33 477 71 08). Wszystkie sprawy w Wydziale Komunikacji można również załatwić poprzez złożenie odpowiedniego wniosku w formie papierowej do urny, która znajduje się w holu budynku, bądź poprzez wysłanie dokumentów tradycyjną drogą pocztową - wyjaśnia Beata Domagała, naczelnik Wydziału Organizacyjnego.

Wprowadzone zmiany wynikają ze wzrastającej ilości zakażeń wirusem SARS-CoV-2 na terenie naszego powiatu i województwa, a ich stosowanie ma umożliwić zachowanie koniecznych dwumetrowych odstępów między klientami.

KR/Starostwo Powiatowe w Cieszynie

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-15 11:35:19
jahu: W podanym kalendarzu żadne terminy nie są dostepne. Więc w jaki sposób nalezy zarejestrowac auto ?
2020-06-15 13:29:56
Sylwia Pieczonka: Szanowny Panie Jahu! Przepraszamy za wprowadzone od dzisiaj (15.06.) utrudnienia, które są podyktowane troską o zdrowie i bezpieczeństwo Mieszkańców Powiatu Cieszyńskiego. Obecnie wszyscy oczekujący na wizytę w Wydziale Komunikacji są w stanie utrzymać dystans społeczny, co do tej pory niestety, ale nie było możliwe. Informujemy, że wszystkie sprawy w Wydziale Komunikacji można również załatwić poprzez złożenie odpowiedniego wniosku w formie papierowej do urny, która znajduje się w holu budynku (ul. Bobrecka 29), bądź poprzez wysłanie dokumentów tradycyjną drogą pocztową. Potrzebne dokumenty do wypełnienia można znaleźć na naszej stronie: https://bip.powiat.cieszyn.pl//sprawy-do-zalatwienia/57. W przeglądarce należy wybrać komórkę odpowiedzialną - Referat Rejestracji Pojazdów. Po wybraniu odpowiedniej komórki - należy odnaleźć potrzebne dokumenty, pobrać je, wydrukować, wypełnić i wrzucić do urny, lub wysłać tradycyjną pocztą. Po przygotowaniu dokumentów, zostanie Pan zaproszony do Wydziału Komunikacji po ich odbiór.
2020-06-15 15:37:29
marian1951: Szanowna Pani Sylwio , są osoby starsze , które mają trudności w obsługiwaniu poczty elektronicznej , nie mają drukarek , nie potrafią załatwić sprawy inaczej niż tradycyjnie. Co z nimi ?
2020-06-15 16:21:45
Sylwia Pieczonka: Szanowny panie marianie! Wnioski są wystawione na półce w holu Starostwa. Każdy może je sobie pobrać, zgodnie z potrzebą. Osoby starsze, które nie potrafią obsługiwać poczty elektronicznej, nie mają drukarki, nie mają pomocy ze strony krewnych, mogą przyjść do holu Starostwa (Bobrecka 29) i wziąć sobie taki, jaki w danym momencie potrzebują. Wypełniają, wrzucają dokumenty do urny i czekają na telefon z Wydziału Komunikacji, z informacją, że dokumenty zostały dla nich przygotowane oraz z zaproszeniem po odbiór.
2020-06-15 16:22:53
Sylwia Pieczonka: Przepraszam, że napisałam imię z małej litery - Szanowny Panie Marianie.
2020-06-15 18:19:27
krzysztof.mm: Pani Sylwio, pani robi zakupy na mieście czasami?... myślała pani kiedyś o "zdrowiu i bezpieczeństwie Mieszkańców Powiatu Cieszyńskiego" z perspektywy tych, co muszą pracować, - choćby tych, co za ladą siedzą dzień w dzień, 7/24, by pani mogła kupić loda dla dzidziusia i piwo dla męża? - lud patrzy dzisiaj na urzędników zabarykadowanych w pozamykanych urzędach jak na lepszy sort, proszę pani, a d y s t a n s społeczny między 'wami' a 'nami' jest wbrew pani opinii całkiem s p o r y i się po w i ę k s z a
2020-06-15 18:55:42
marian1951: Dziękuję Pani Sylwio za odpowiedź .Mam nadzieję , że z Pani informacji skorzystają ci , którzy nie mogą dodzwonić się po podstawowe informacje do Wydz. Komunikacji.
2020-06-15 18:55:47
marian1951: Dziękuję Pani Sylwio za odpowiedź .Mam nadzieję , że z Pani informacji skorzystają ci , którzy nie mogą dodzwonić się po podstawowe informacje do Wydz. Komunikacji.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: