Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ekumenicznie w Ustroniu

Od niedzieli trwa IX Festiwal Ekumeniczny w Ustroniu. Parafie - Rzymskokatolicka św. Klemensa i Ewangelicko- Augsburska Ap. Jakuba zapraszają na koncerty, wystawy, prelekcje, modlitwy i spotkania.

Pierwszy dzień ekumenicznego festiwalu już za nami. W Parafii pw. św. Klemensa odbył się uroczysty odpust. Już dziś o godz. 18.30 w przykościelnej czytelni otworzona zostanie wystawa fotografii Wiktora Żyszkowskiego - „Soli Deo per Mariam”, a wykład na temat myśli społecznej Stefana Wyszyńskiego dotyczący personalizmu, kolektywizmu i totalitaryzmu wygłosi dr hab. Marek Rembierz.

9 lipca również o godz. 18.30 zaplanowano spotkanie z przedstawicielem stowarzyszenia „Cztery pory życia”, będzie można tez zobaczyć film „Odważni”, a 13 lipca w kościele odbędzie się czuwanie fatimskie.

Od 18 lipca trwać będą Dni Jakubowe w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Ap. Jakuba. Tego dnia o godz. 18.00 zaplanowano koncert orkiestry salonowej prof. Hilarego Drozda pod batutą Krzysztofa Durlowa. 19 lipca o godz. 18.00 wystąpi parafialny chór z Wisły Głębiec, którym dyrygować będzie Tadeusz Polok. 20 lipca również o godz. 18.00 będzie można posłuchać chóru mieszanego i męskiego z Cieszyna, którym dyryguje Joanna Sikora. 21 lipca parafia ewangelicka zaprasza na pamiątkę założenia i poświecenia kościoła Apostoła Jakuba Starszego. O godz. 8.30 zaplanowano poranek muzyki i pieśni. O godz. 10.00 rozpocznie się uroczyste nabożeństwo z udziałem ks. bp. Jerzego Samca, zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce oraz ks. radcy Janusza Staszczaka z Koszalina.

Ponadto 13 lipca  o godz. 16.00 w Muzeum Ustrońskim odbędzie się wernisaż wystawy Elżbiety Szołomiak. Natomiast 14 lipca o godz. 16.00 rozpocznie się koncert chóru parafii prawosławnej z Bieska Podlaskiego. Z kolei 19 lipca również w ustrońskim amfiteatrze zaplanowano koncert Dzieci Suzuki na 120 smyczków.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: