Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Morska Liga prężnie działa

Choć Śląsk Cieszyński dzieli od morza kilkaset kilometrów w Drogomyślu od lat działa Koło Ligi Morskiej i Rzecznej. Niedawno działalność koła została doceniona. Renata Piórkowska, dyrektorka szkoły, a zarazem opiekunka koła otrzymała Odznakę Marynarki Wojennej RP.

Liga morska i rzeczna na naszym terenie brzmi dosyć egzotycznie, żeby zrozumieć, dlaczego nie jest to egzotyka, trzeba przytoczyć słowa norweskiego poety. Napisał on niegdyś, że: „morze i góry – chmury rodzą się nad morzem, gnane wiatrem osadzają się na szczytach górskich i sieją deszcz, który rzekami wraca do morza. Dlatego też nasza liga swoim zasięgiem obejmuje cały kraj – podkreślał Edward Szpoczek, prezes Polskiej Ligi Morskiej i rzecznej w Bielsku-Białej.


Prezes PLMiR z Bielska-Białej przyjechał do Strumienia. To właśnie tam podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Renata Piorkowska, dyrektorka Zespołu Szkół w Drogomyślu odebrała niecodzienną nagrodę za całokształt działalności na rzecz ligi. Przyznano jej odznakę Marynaki Wojennej RP. – Drogomyskie koło jest aktywne, działa w lidze, a przez nią propaguje ideę istnienia, rozwoju i dbałości o marynarkę wojenną – mówił prezes Edward Szpoczek wręczając odznaczenie.

Za nagrodę podziękowała Renata Piórkowska, dyrektorka szkoły i opiekunka Koła Ligi Morskiej i Rzecznej działającego w Zespole Szkół w Drogomyślu. – Młodzież w naszym kole wspaniale spędza czas. Odkrywa swoje zainteresowania, szkoli się na jachtach, pływa statkami, a nawet okrętami podwodnymi. Liga to dobra alternatywa na spędzanie wolnego czasu – dodała Renata Piórkowska.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: