Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Eko szycie

We wtorek (07.07) w Pogwizdowie odbyły się warsztaty "Eko szycie = eko życie", podczas których zainteresowani mogli przygotować ekologiczne torby i woreczki wielorazowego użytku na owoce i warzywa. fot. JŚ
źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-09 06:35:42
Szantrapa: Jak "eko szycie" to szwaczki powinny szyć na maszynach mechanicznych z napędem nożnym a nie na napędzanych silnikami elektrycznymi.
2020-07-09 12:13:00
M53: Kiedyś to nazywało się kurs szycia na maszynie i szyto takie same torby oraz woreczki, bo to najprościej. I szyto z takich samych naturalnych materiałów- bawełny, lnu. I też były wielokrotnego użytku. A teraz, by było modnie, wystarczy dodać "eko" i już się robi rozgłos na cały powiat. A tak nawiasem, ten woreczek na trzecim zdjęciu od końca jest z uszyty z firany. Ciekawa jestem czy z wiskozowej, czy z bawełnianej (rzadko już spotykana). Na ogół pochwalam takie akcje, bo umiejętność szycia na maszynie jest cenna. Tylko wkurza mnie takie dmuchanie sprawy przez nadanie jej rangi eko.
2020-07-10 14:41:37
Jazzgotka: Doprawdy nie widzę niczego złego w nazywaniu szyciu toreb/worków wielokrotnego użytku mianem "eko". Bo "kiedyś było inaczej", "za moich czasów" i jest to "dmuchanie czegoś do rangi eko". No jest eko, czy nie jest? Chyba lepiej szyć eko torby, niż każdą marchewkę, czy cebulę pakować do oddzielnego worka, co można zaobserwować na każdym kroku. Super pomysł!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: