Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Uważajcie na Barszcz Sosnowskiego

W środę (08.07) Straż Miejska w Cieszynie poinformowała, że na terenie miasta zauważono skupisko Barszczu Sosnowskiego. Jest to niebezpieczna roślina, która powoduje silne oparzenia skóry.

8 lipca 2020 roku dyżurny cieszyńskiej Straży Miejskiej odebrał zgłoszenie o Barszczu Sosnowskiego, zauważonym w rejonie mostu przy skrzyżowaniu Al. Łyska i ul. Żeromskiego, przy wjeździe do Puńcowa oraz w rejonie przystanku autobusowego nad Pustówką. Część roślin znajduje się w miejscach niedostępnych, zaś do których łatwo dotrzeć, zostały zabezpieczone - Przybyli na miejsce strażnicy potwierdzili to zgłoszenie. Na miejscu stwierdzono liczne skupiska kwiatów. Poprzez dyżurnego Straży Miejskiej sprawa została w trybie pilnym przekazana do Miejskiego Zarządu Dróg, który zobowiązał się do usunięcia roślin – informują mundorowi.

 W okresie upałów samo zbliżanie się do skupiska Barszczu Sosnowskiego może mieć przykre konsekwencje. Wyglądem przypomina koper, jest jednak wyższy i ma zdecydowanie większe kwiatostany. Każdego roku kilkaset spotkań z rośliną kończy się koniecznością wizyty na SOR.

Okres wakacyjny to czas, kiedy Barszcz Sosnowskiego jest mocno aktywny, a jego skupiska wyrastają dziko w miejscach, gdzie może mieć kontakt z ludźmi, a szczególnie z dziećmi — W razie natknięcia się na skupisko tej rośliny prosimy mieszkańców, aby informowali niezwłocznie Straż Miejska poprzez całodobowy numer 986 – apelują strażnicy.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-08 21:05:33
miriam11: Jak z tym podarkiem od dziadka mroza walczyć? Nad Wisłą i Brennicą też tego pełno.
2020-07-08 21:24:22
tom lem: ... apelowałbym raczej o przekazanie informacji o miejscu występowania barszczu, bezpośrednio do MZD przy ulicy Liburnia w Cieszynie (Dział Zieleni Miejskiej i Oczyszczania Miasta: 33 479 52 52). Telefony do Straży Miejskiej w Cieszynie wydłużają tylko czas reakcji osób odważnych usunąć to zielsko, gdy strażnicy miejscy pilnuję bohatersko telefonu i zgłoszeń mieszkańców, bo na nic innego ich nie stać, poza zdjęciami w na fb ;-))
2020-07-08 21:32:55
tom lem: ... kwintesencja działalności SM w Cieszynie "Przybyli na miejsce strażnicy potwierdzili to zgłoszenie. Na miejscu stwierdzono liczne skupiska kwiatów. Poprzez dyżurnego Straży Miejskiej sprawa została w trybie pilnym przekazana do Miejskiego Zarządu Dróg, który zobowiązał się do usunięcia roślin" - tyle potrafią , no i oczywiście wylansować się na fb;-)) ciekawe ilu strażników było zaangażowanych w tak trudnej interwencji?
2020-07-08 23:03:17
enygma: Koło nas w drogomyślu też jest tego zielska pełno i nikt z tym nic nie robi , gmina wie bo co roku rośnie tego więcej , jest to na prywatnym polu
2020-07-09 20:50:18
czesiohill: Był w minionych czasach OBOWIĄZEK niszczenia na koszt państwa (Ministerstwo Ochrony Środowiska było jedno. Są dwa i im to bambyla). A teraz, jak wszystko, zrzucone na samorządy; prywatne pola są "poza zakresem".
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: