Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

E-usługi w Policji

Policja uruchomiła portal Policja e-usługi, który m.in. dzięki Centralnej Książce Telefonicznej ułatwia komunikację z jednostkami Policji w całym kraju. Wizyty w jednostkach Policji wiążą się często z koniecznością poruszania środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywaniem wśród większej ilości nieznanych nam osób. Oczekując na przyjęcie zgłoszenia w zamkniętych pomieszczeniach również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami.

Portal E-usługi Jest dostępny dla każdego, kto chce skontaktować się z policją. Powstał on w ramach projektu „Modernizacja i wdrożenie nowych rozwiązań oraz e-usług w Systemie Zintegrowanej Komunikacji Ogólnopolskiej Sieci Teleinformatycznej numeru 112”.

Dzięki e-usługom możliwy jest kontakt z Policją również przez internet (połączenia wideo) i telefon (SMS, MMS). Na portalu oferowane są następujące usługi: Centralna Książka Telefoniczna, Rozmowa telefoniczna z Policjantem, Rozmowa wideo z policjantem przez internet, Tłumacz języka migowego online, Polski Język MigowySystem językowo-migowy, Wiadomości SMS oraz Child Alert.

Wszystkie e-usługi dostępne na portalu ułatwiają kontakt z policją osobom z niepełnosprawnościami, np. osobom z niepełnosprawnością ruchową, niewidomym, słabowidzącym czy niepełnosprawnym intelektualnie. Osobiście sprawdziłem jak działa portal i stwierdzam, że jest on dostępny dla osób niewidomych, ociemniałych i słabowidzących. Dla osób głuchych i słabosłyszących dostępne są 2 usługi. Z obu usług mogą korzystać osoby, które znają polski języki migowy (PJM) lub system językowo-migowy (SJM). Tłumacz online jest dostępny w dni robocze w godzinach 8.00 - 20.00.

Dzięki Centralnej Książce Telefonicznej możliwe jest połączenie się z policjantem przez telefon, rozpoczęcie z policjantem rozmowy wideo, połączenie się z tłumaczem języka migowego oraz znalezienie najbliższej jednostkę policji.

Praktycznym rozwiązaniem jest usługa Child Alert służąca do poszukiwania dzieci, które zaginęły. Na potrzeby Child Alert przygotowano nową stronę internetową oraz nowe sposoby kontaktu. W usłudze Child Alert możemy wysyłać i odbierać wiadomości SMS i MMS, które mogą pomóc w odnalezieniu dziecka.

Na portalu możemy również dowiedzieć się, że został udostępniony nowy numer kierunkowy do policji: 47. Przykładowy numer telefonu z numerem 47 to: +48 47 123 456 (inf. Policji).

Warto zapamiętać adres strony www.euslugi.policja.pl ale najlepiej żebyśmy nie musieli z niego zbyt często korzystać.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-26 10:52:28
wojtoj: Dzień dobry. Składam wniosek, żeby rozszerzyć katalog usług policji o e-pałowanie, e-denuncjacje oraz e-wychwalaniePrezesa. Zastanawiam się jeszcze nad rozszerzeniem działalności o dowóz posiłków z restauracji, przecież wg doniesień policja i tak na stałe dyżuruje pod niektórymi lokalami. Taka usługa mogłaby się nazywać ZOMOEats.
2021-04-26 11:24:57
św. Patryk.: dzień dobry - ja proponuję e-konfetti, przełożeni docenią
2021-04-26 11:56:38
św. Patryk.: ...a najlepiej od razu e-weryfikacja, starsi koledzy co karierę w PRL robili poradzą co trzeba
2021-04-26 13:59:10
wyśmienity cwaniaczek: NIE to jest fajne ale lepsza jest ta aplikacja gdzie można zgłosić problem - podpierdzielić somsiada albo innego uja
2021-04-26 23:25:09
krzysztof mm: ...a tymczasem w Gdańsku: ✍ Chcą, by miasto Gdańsk przestało dofinansowywać policję. "Te represje muszą się skończyć". Jutro pod jednym z gdańskich komisariatów zostaną odczytane dwa apele - jeden do komendanta miejskiej policji, drugi do prezydent Dulkiewicz i radnych. Sygnatariusze przekonują, że w ostatnim czasie funkcjonariusze działają bezprawnie, a miasto powinno zakręcić kurek z pieniędzmi dla mundurowych. W 2019 r. takie wsparcie wyniosło ponad pół miliona złotych. Organizatorzy domagają się od policji "natychmiastowego odstąpienia od bezprawnego legitymowania nas, a następnie przesłuchań na komisariatach". Lidia Makowska o działaniach policji: - Tu chodzi o nic innego jak zastraszanie. To jest czysto esbeckie działanie. ✍
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: