Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dzisiaj Martynka potrzebuje pomocy

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą” zwraca się z prośbą o pomoc dla siedmioletniej Martyny Grzybek, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Martynka z trudem obraca się na boki, nie siada samodzielnie, a posadzona tylko na krótko utrzymuje prawidłową pozycję kręgosłupa czego następstwem jest skolioza. Dziewczynka porusza się na wózku inwalidzkim. Niestety schody, dziurawe chodniki, krawężniki to dla Martynki ogromne wyzwanie i ciężka bariera w poruszaniu się.

Pomimo swojej choroby jest radosnym dzieckiem, które nie boi się przeciwieństw losu. Kocha życie i zabawę, jest radosna i uwielbia zwierzęta. Mówi, ze kiedyś chciałaby pracować w schronisku.

- Martynka rośnie bardzo szybko, dlatego potrzebuje nowych sprzętów do stałej rehabilitacji ruchowej. Dlatego wszystkie środki, które zostaną uzbierane na jej koncie w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zostaną wykorzystane zgodnie z ich przeznaczeniem. Martyna posiada i realizuje indywidualny plan terapii psychologicznej. Badania psychologiczne wskazują na prawidłowy rozwój intelektualny: mowa, myślenie, pamięć i procesy percepcyjne są adekwatne dla wieku dziewczynki. Rozwój społeczny i emocjonalny jest intensywnie stymulowany, głownie poprzez relacje rówieśnicze, w trakcie zajęć dydaktyczno – terapeutycznych, jak i zabaw dowolnych - aktywności z wyboru dziecka – informuje portal ox.pl Fundacja, która zwraca się w imieniu Martynki i jej rodziny o każdą możliwą pomoc finansową oraz zrozumienie.

Tylko nasza pomoc może sprawić, że Martynka będzie miała łatwiejsze życie.

 

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" 
ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa, nr konta: 75 1240 1037 1111 0010 0957 3199
tytułem: 9164 Grzybek Martyna - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS: 0000037904, a w polu "Informacje uzupełniające: 9164 Martyna Grzybek

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: