Koszykarze walczą o awans

Tegoroczne rozgrywki III ligi koszykówki mężczyzn są niezwykle wyrównane.  Aż pięć zespołów po ośmiu kolejkach zgromadziło po 13 punktów, a wśród nich MOSiR Cieszyn, który w ostatniej kolejce pokonał na własnym parkiecie dotychczasowego lidera Zagłębie Sosnowiec 75:63 (24:16, 17:14, 18:10, 16:23).

Od początku meczu podopieczni Łukasza Kuboszka narzucili swój styl rywalom i już po pierwszej kwarcie prowadzili ośmioma puntami. W kolejnych dwóch kwartach gospodarze powiększyli przewagę do dziewiętnastu oczek i wydawało się, że już nic złego nie może się zdarzyć. Jednak w ostatniej części meczu rywale wykorzystali słabszy moment naszej drużyny i zbliżyli się na sześć oczek. Przytomnie wzięty czas przez trenera cieszyńskiej drużyny, pozwolił na odbudowanie szeregów, dzięki czemu ostatnie minuty spotkania znów należały do miejscowych.

Punkty dla MOSiR-u: Leszek Siwy (20), Adam Hajduk (17), Michał Kaźmierczak (16), Wojciech Ficek (11), Mateusz Tomica (4), Szymon Kałuża (4), Piotr Szafarczyk (2), Patryk Trojan (1), Remigiusz Rygiel

Punkty dla Zagłębia: Grzegorz Zawierucha (16), Mateusz Bański (8), Michał Babiarz (8), Michał Broda (8), Paweł Doniec (8), Adrian Wilk (7), Mateusz Mrówka (4), Piotr Stypka (4)

Wyniki dotychczasowych spotkań MOSiR-u Cieszyn:
MKKS Zagłębie Sosnowiec - MOSiR Cieszyn - 86:51 (27:12, 18:7, 27:16, 14:16)
MOSiR Cieszyn - UKS SP-27 Katowice - 96:77 (18:15, 20:17, 33:25, 25:20)
MOSiR Cieszyn - GTK Fluor-Britam II Gliwice - 101:64 (24:14, 22:18, 29:12, 26:20)
KŚ AZS Katowice - MOSiR Cieszyn - 86:72 (19:19, 24:8, 22:26, 21:19)
MOSiR Cieszyn - KŚ AZS Gliwice - 78:83 (16:16, 32:16, 17:26, 13:25)
MKKS Rybnik - MOSiR Cieszyn - 65:81 (16:22, 16:15, 14:23, 19:21)
MOSiR Cieszyn - KKS Mickiewicz II Katowice - 88:62 (25:16, 18:11, 21:21, 24:14)
MOSiR Cieszyn - MKKS Zagłębie Sosnowiec - 75:63 (24:16, 17:14, 18:10, 16:23)

Tabela rozgrywek III ligi (po VIII kolejkach)

1 KŚ AZS Gliwice 8 13 632:540
2 KŚ AZS Katowice 8 13 699:604
3 MKKS Zagłębie Sosnowiec 8 13 646:572