Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dzielnicowy Roku Powiatu Cieszyńskiego – mł. Asp. Rafał Górczyński

Z wykształcenia jest ratownikiem medycznym i magistrem zarządzania bezpieczeństwem, lubi piłkę nożną i sędziuje lokalne rozgrywki. Policjantem jest od 10 lat. Poznajcie Policjanta Roku Powiatu Cieszyńskiego - mł. asp. Rafała Górczyńskiego!

Wczoraj (18.06.2024) podczas Sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego wręczono nagrodę w konkursie na najlepszego dzielnicowego naszego powiatu. Każdego roku Starosta Cieszyński doceniając znaczenie i prestiż służby dzielnicowego , przekazuje nagrodę dla najlepszego dzielnicowego w powiecie, wybieranego w drodze konkursu.

Konkurs dotyczył osiągnięć i aktywności służbowej dzielnicowych za 2023 rok. W tym roku tytuł ten wywalczył młodszy aspirant Rafał Górczyński. Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu gratulacje i nagrodę pieniężną dla najlepszego dzielnicowego roku 2023 wręczyła osobiście Starosta Cieszyński Janina Żagan. Gratulacje zwycięzcy złożył obecny na uroczystości Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie nadkomisarz Przemysław Żurat. Do gratulacji przyłączyli się radni powiatowi na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu.

- Zazwyczaj nie bierze udziału w spektakularnych akcjach policjantów kryminalnych czy ruchu drogowego, ale wykonuje codzienną, żmudną pracę, której efektem ma być wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców danego rejonu. Powinien doskonale znać swoją dzielnicę, jej mieszkańców i ich problemy. Często jest pierwszą osobą, do której zgłaszają się jego „podopieczni” ze swoimi problemami. DZIELNICOWY – bo o nim mowa -jest nazywany „policjantem pierwszego kontaktu”. Czy znasz dzielnicowego? Czy masz do niego zaufanie? Czy uważasz, że jest przyjazny i pomocny? To pytania, które były i są w konkursie równie ważne jak wiedza, jaką powinien posiadać najlepszy dzielnicowy powiatu – charakteryzuje pracę dzielnicowego podkomisarz Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej Policji.

Młodszy aspirant Rafał Górczyński jest policjantem od ponad dziesięciu lat. Jego rejon służbowy obejmuje Kaczyce i Kończyce Wielkie. Z wykształcenia jest ratownikiem medycznym, zdobył również tytuł magistra zarządzania bezpieczeństwem. Jego hobby to głównie piłka nożna- był zawodnikiem lokalnych klubów sportowych. Obecnie, w czasie wolnym od służby, sędziuje zawody tej dyscypliny sportu.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: