Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ponad milion na remonty orlików w Gminie Jasienica

Dwa boiska tzw. „orliki” przejdą generalne remonty – łącznie będzie to kosztować ponad milion zł.

Generalny remont przejdą dwa kompleksy sportowe Orlik w Rudzicy i Mazańcowicach. Prace rozpoczną się po przeprowadzeniu postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy robót.

Orliki, a więc kompleksy boisk sportowych przeznaczonych przede wszystkim dla młodych piłkarzy, są bardzo intensywnie wykorzystywane od 2009 roku. Należy się cieszyć z tego zainteresowania młodzieży, bo przyczynia się do wyrobienia nawyku uprawiania sportu, a tym samym zdrowego trybu życia. Ale po 15 latach ciągłego użytkowania boiska wymagają już remontu, są mocno wyeksploatowane, zwłaszcza nawierzchnia ze sztucznej trawy. Dlatego pozyskaliśmy pieniądze na ten cel – mówi wójt Janusz Pierzyna.

Łącznie na prace warte 1 175 634 zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Programu Modernizacji Kompleksów Sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” wójt pozyskał na modernizację kompleksów Orlik w Mazańcowicach i Rudzicy 587 817,00 zł, a więc połowę potrzebnej kwoty. Przy czym koszt generalnego remontu obiektu w Mazańcowicach wyniesie 597 115,80 zł, zaś w Rudzicy – 578 518,20 zł.

Prace potrwają do I kwartału 2025 r., obejmą demontaż i utylizację starej nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z zasypką, wykonanie dodatkowej nitki drenażu, częściową wymianę podbudowy, jej wyrównanie i stabilizację, a także montaż nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z wklejeniem linii segregacyjnych. W Mazańcowicach dodatkowo prace uwzględnią też wymianę zniszczonych siatek piłkochwytów.

 

mat.pras./NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: