Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybór najcenniejszych i najciekawszych map Księstwa Cieszyńskiego oglądać można w cieszyńskim Muzeum przez całe lato. Wideo z wernisażu obejrzeć można we własnym domu

Wystawę prezentującą Księstwo Cieszyńskie na mapach, można podziwiać przez całe lato w Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Wybierając się ją obejrzeć, warto zarezerwować sobie więcej czasu. Kurator Jan Paweł Borowski wybrane z bogatej kolekcji kilkuset map ukazujących Księstwo Cieszyńskie 37 unikalnych egzemplarzy historycznych map opatrzył sporą porcją informacji umieszczonych w opisach eksponatów. Podczas wernisażu wygłosił także obszerny wykład. Nagranie właśnie pojawiło się na muzealnym kanale Yutobe.

Wartością dodaną zapisu wernisażu jest opowieść Rafała Michałowskiego - gościa specjalnego wernisażu, który przyjechał specjalnie z Poznania. Michałowski jest kustoszem Biblioteki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Opowiadał m.in. o tym, jak w jednym z poznaćskich antykwariatów trafił przypadkiem na niezwykle cenny egzemplarz mapy Księstwa Cieszyńskiego. Nagranie z wernisażu przygotowane prez. Krystiana Firlę obejrzeć można tutaj:

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: