Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dyżury dzielnicowych

Osoby, które „padły” ofiarą przestępstwa lub doświadczyły przemocy mogą skorzystać z pomocy dzielnicowego. Wszyscy korzystający z takiej możliwości otrzymają niezbędne informacje i porady w zakresie przysługujących im praw.

Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt" Stowarzyszenia Być Razem w Cieszynie od 10 maja 2011 roku organizuje we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie dyżury dzielnicowych w ramach Punktu Konsultacyjnego Dla Ofiar Przestępstw. Dyżury dzielnicowych są bezpłatne i odbywać się będą w każdy pierwszy roboczy wtorek miesiąca w godzinach 17.00-18.00 w Centrum "Kontakt" przy ul. Ks. Janusza 3 w Cieszynie.

- Dyżury dzielnicowych są kontynuacją współpracy z Komendą Policji w Cieszynie
– wyjaśnia Elżbieta Kiedroń-Fałat  kierownik CPEiT "Kontakt" -  Punkt konsultacyjny działa w Centrum "Kontakt" już od 2005 roku z dwuletnią przerwą. W ubiegłych latach z pomocy dzielnicowych w ramach Punktu skorzystało 18 osób, które otrzymały rzetelne informacje na temat prawnych możliwości rozwiązania swojego problemu związanego z przestępstwem.

Warto skorzystać z doświadczenia dzielnicowego, aby uzyskać wiedzę o swoich prawach, możliwości przeciwstawienia się dalszej przemocy oraz instytucjach, które mogą udzielić nam wszechstronnego wsparcia. Nie zgłaszanie przestępstw, tylko rozzuchwala sprawców i przekonuje ich o bezkarności popełnianych przez nich czynów.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: