Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie chodzi tylko o komfort

Nasze drogi jakie są wie każdy, kto musi się po nich poruszać nie tylko jako kierowca, ale również jako pasażer. - Gdyby chodziło tylko o komfort jazdy... - mówią kierowcy- ale tu chodzi o samochody, które na tym cierpią, no i oczywiście o pieniądze, które trzeba potem wyłożyć na  naprawę.

Rzeczywiście dziur nie brakuje. Niektóre drogi wyglądają tak, że strach dalej jechać, inne nieco lepiej, ale i tak budzą grozę i nasuwają pytanie – kiedy to się zmieni? Jedną z takich dróg jest ulica Hażlaska w Cieszynie oraz prostopadła do niej ulica Bucewicza. - Obie te ulice są w bardzo złym stanie, a przecież ul. Haźlaską jest świetną możliwością dojazdu do drogi S1 – zastanawiają się mieszkańcy i osoby, które często w tej okolicy bywają.

Podobnego zdania jest  pan Andrzej z Cieszyna, który codziennie do pracy dojeżdża od strony ulicy Bucewicza -  Najbardziej irytują mnie płyty zamiast asfaltu, które są naprawdę w tragicznym stanie. Człowiek musi bardzo uważać na swój samochód jadąc tym odcinkiem. Co do ulicy Hażlaskiej, to zgadzam się z innymi mieszkańcami, że to nie droga, ale łata na łacie.

Podobne zainteresowanie w/w drogą wyraźnie widoczne jest na stornach Urzędu Miasta w „Pytaniach do burmistrza”. - ...Kiedy dojdzie do jakichś większych napraw/przebudowań ulicy Hażlaskiej? Nie jest może ona tak strategiczna jak ul. Bielska, ale nie skłamałbym mówiąc, że jest równie mocno nadgryziona przez ząb czasu... – czytamy.

Jak mają się owe sprawy? Ta wiadomość powinna ucieszyć szczególnie pana Andrzeja... A więc...

Miejski Zarząd Dróg zaplanował w bieżącym roku remont drogi gminnej, ulicy Bucewicza, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Szymanowskiego do ulicy Hażlaskiej. Remont stanowić będzie kontynuację robót z ubiegłego roku. Ułożona zostanie nowa nawierzchnia bitumiczna jezdni.

Odpowiedź na dalszą część pytania znajdujemy na stronach UM. „Stan nawierzchni drogi wskazuje na potrzebę jej przebudowy poprzez podwyższenie jej parametrów techniczno – eksploatacyjnych, budowę odwodnienia drogi, chodników oraz wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni. Zadanie o takiej złożoności może być zrealizowane staraniem zarządcy drogi t.j. Zarządu Powiatu Cieszyńskiego jako zadanie inwestycyjne, na podstawie opracowanego i zatwierdzonego projektu budowlanego. Zarząd Powiatu przygotował wcześniej i przystąpił do przebudowy wytypowanych dróg powiatowych Cieszyna, których stan wskazywał na konieczność przystąpienia do robót. Na realizację przedsięwzięć zaangażował znaczne środki środki finansowe. Gmina Cieszyn udziela pomocy finansowej Zarządowi Powiatu w ramach wspólnego programu „Poprawa spójności układu komunikacyjnego Cieszyna”. Przygotowanie i realizacja kolejnych zadań inwestycyjnych związanych z przebudową dróg powiatowych Cieszyna może nastąpić po zakończeniu i rozliczeniu rozpoczętych przedsięwzięć. Burmistrz Miasta potwierdza wolę kontynuowania współpracy przy realizacji zadań inwestycyjnych na drogach powiatowych Cieszyna. Do czasu przebudowy ulica Hażlaska będzie remontowana i utrzymywana przez Miejski Zarząd Dróg w ramach dotacji przyznanej przez Zarząd Powiatu i porozumienia zawartego z Burmistrzem Miasta Cieszyna...”

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: