Dwóch Polaków w "10", bezkonkurencyjny Kobayashi

Za nami drugi konkurs Letniego Grand Prix w Hakubie. Tak samo, jak to miało miejsce we wczorajszych zawodach, również i dziś gospodarze okazali się poza zasięgiem dla reszty stawki, obsadzając wszystkie stopnie podium. Czterech Polaków awansowało do rundy finałowej.

Wczoraj informowaliśmy o życiowym sukcesie Pawła Wąska w Letnim Grand Prix. Ustronianin, podczas sobotniego konkursu, nie spisał się już tak dobrze, ale narzekać też raczej nie mógł, gdyż ulasował się w drugiej "10", na 14. miejscu. Jego kolega z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego - Aleksander Zniszczoł - zajął 21. pozycję. Natomiast Kacprowi Juroszkowi nie powiodło się awansować do serii finałowej, kończąc zmagania na 33. lokacie.

Oba konkursy zdominowali reprezentanci Japonii, a w zasadzie jeden skoczek - Ryoyu Kobayashi. Drugie miejsce zajął Keiichi Sato, a na najniższym stopniu podium stanął Yukiya Sato. W czołowej "10" uplasowało się dwóch podopiecznych Macieja Maciusiaka - ośmy był Andrzej Stękała, a na dziewiątej pozycji został sklasyfikowany Klemens Murańka.