Paweł Wąsek tuż za podium!

Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, Paweł Wąsek, osiągnął najlepszy wynik w Letnim Grand Prix, kończąc dzisiejszy konkurs na czwartym miejscu. Udane zawody ma za sobą również Aleksander Zniszczoł, który uplasował się na 11. pozycji. Ze zwycięstwa radował się Ryoyu Kobayashi.

Wiele wskazywało na to, że 20-letni ustronianin będzie najlepszym Polakiem podczas piątkowego konkursu w Hakubie. Wąsek zajmował 11. miejsce na półmetku zawodów, a awans do finałowej serii wywalczyli także Aleksander Zniszczoł (21.) oraz Klemens Murańka (25.). Poza "30" znaleźli się Andrzej Stękała i Kacper Juroszek.

Wąsek oddał świetny skok w drugiej serii, poprawiając się o blisko osiem metrów (124 m). Ustronianin zaatakował nie tylko czołową "10", ale również podium. Zakończył zawody na piątej pozycji, ale w wyniku dyskwalifikacji Jewgienija Klimowa za nieprzepisowy kombinezon, został sklasyfikowany na czwartej pozycji. Do podium zabrakło mu wiele, bo aż blisko 20 punktów.

Poprawili się także pozostali polscy skoczkowie, którzy przedstawili się w drugiej serii. Zniszczoł oddał najdłuższy skok spośród biało-czerwonych i był bardzo blisko uplasowania się w czołowej "10", ale finalnie znalazł się zaraz za nią. Murańka awansował o cztery lokaty i zajął 21. miejsce.

Ze zwycięstwa radował się Ryoyu Kobayashi, który wspólnie z reprezentacyjnymi kolegami zdominowali piątkowy konkurs. Drugie miejsce zajął Yukiya Sato, a na najniższym stopniu podium stanął Keiichi Sato. Na sobotnie dopołudnie zaplanowano drugi konkurs indywidualny, a jego początek na godz. 11:30. Transmisja w TVP Sport oraz Eurosporcie.