Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dwa medale Mateusza Maliny

Mateusz Malina, polski nurek swobodny, na zakończonych 19 września Głębokościowych Mistrzostwach Świata (AIDA Depth World Championship 2015) w Limassol, na Cyprze - zdobył dwa medale: srebrny w konkurencji CNF (stały balast bez płetw) oraz brązowy w konkurencji FIM (nurkowanie bez płetw). Reprezentant Polski jest w światowej czołówce nurków swobodnych i z roku na rok potwierdza swoją znakomitą formę wracając z kolejnych zawodów z nowymi medalami - swoim przykładem pokazuje debiutującym zawodnik

Tegoroczne Głębokościowe Mistrzostwa Świata odbyły się w trudnych warunkach panujących na morzu. Z powodu częstych prądów podwodnych oraz dużych fal, przesuwane były godziny startów, co nie zawsze pomagało uczestnikom.

- 14 września podczas zawodów w konkurencji CNF zadeklarowałem bezpieczną dla mnie odległość 76 metrów. Wiedziałem, że mogę popłynąć głębiej, jednak biorąc pod uwagę warunki pogodowe, godzinę startu,  nie chciałem ryzykować. Natomiast w konkurencji FIM osiągnąłem 103m. Jestem bardzo zadowolony z moich osiągnięć podczas tegorocznych mistrzostw świata, choć wiem, że stać mnie było na więcej. Wyciągam jednak z tego jedną ważną naukę, którą podzieliłem się także z innymi uczestnikami mistrzostw: mając przed sobą nurkowanie w Morzu Śródziemnym, należy odpowiednio się przygotować do charakterystycznych zmian temperatury tzw. termokliny – mówi Mateusz Malina.

Kolejne tytuły, nagrody, wyróżnienia, które trafiają w ręce Mateusza Maliny, to efekt jego wieloletniej pracy. Do najważniejszych osiągnieć ostatnich miesięcy należy tytuł mistrza świata w konkurencji DNF (dynamika bez płetw), który zdobył  podczas Individual AIDA Pool World Championships 2015 w Belgradzie.

Kiedy stawiał pierwsze kroki w nurkowaniu swobodnym,  niewielu słyszało o tej dyscyplinie. To on przetarł szlaki młodym miłośnikom nurkowania swobodnego, udowadniając swoją determinacją i wynikami, że marzenia nie tylko można, ale trzeba spełniać.  - Po podjęciu decyzji, że chcę doskonalić swoje umiejętności we freedivingu, zamiast narzekać na brak  perspektyw w moim rodzinnym Ustroniu, zacząłem szukać możliwości i sposobów, by móc realizować swoje cele. Przełomowym momentem w mojej karierze było nawiązanie współpracy z firmą GRENA. Dołączyłem do projektu „Grena Talents Forge” i dzięki otrzymanemu wparciu mogłem zająć się trenowaniem i podnoszeniem moich umiejętności – mówi Mateusz Malina.

(red/mat.pras)


 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: