Dwa lata Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem internetowym pozwalającym na przekazywanie przez mieszkańców informacji o miejscach i zdarzeniach, które w ich ocenie są niebezpieczne. Każde zgłoszenie przekazane w ten sposób policji zostaje sprawdzone przez mundurowych. Przekazane przez mieszkańców tą drogą informacje w blisko 50% zostały potwierdzone przez Policję.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została opracowana przy dużym zaangażowaniu obywateli, którzy podczas konsultacji społecznych wskazywali oczekiwania w zakresie poprawy poczucia bezpieczeństwa. - W wyniku tych spotkań powstała aplikacja składająca się z części statystycznej - prezentującej poziom zagrożenia wybranymi kategoriami przestępstw, wykroczeń, zdarzeń drogowych oraz mapa interaktywna - umożliwiająca bezpośrednie działanie użytkownika na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego. Bezpłatny i anonimowy dostęp do aplikacji oraz ważna problematyka jaką jest bezpieczeństwo, spowodowały, że aplikacja cieszy się od samego początku funkcjonowania dużą popularnością. Niewątpliwie wpływ na taki poziom zainteresowania ma szybkie i rzeczowe podejmowanie działań przez Policję w celu weryfikacji naniesionego przez obywatela zagrożenia, a w przypadku jego potwierdzenia, skutecznej eliminacji. - informują mundurowi
W 2017 roku wprowadzono wiele udogodnień w funkcjonowaniu aplikacji, m. in. możliwość korzystania z wersji na urządzeniach mobilnych. Należy jednak pamiętać, że każde naniesione zagrożenie wywołuje interwencję funkcjonariuszy dlatego z aplikacji należy korzystać rozsądnie.
red./mat.pras.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.