Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dwa lata Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Wczoraj, 5 października 2018r., minęły dwa lata od wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie kraju. To nowatorskie rozwiązanie z wykorzystaniem sieci Internet funkcjonuje na terenie całego kraju od 5 października 2016 r.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem internetowym pozwalającym na przekazywanie przez mieszkańców informacji o miejscach i zdarzeniach, które w ich ocenie są niebezpieczne. Każde zgłoszenie przekazane w ten sposób policji zostaje sprawdzone przez mundurowych. Przekazane przez mieszkańców tą drogą informacje w blisko 50% zostały potwierdzone przez Policję.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została opracowana przy dużym zaangażowaniu obywateli, którzy podczas konsultacji społecznych wskazywali oczekiwania w zakresie poprawy poczucia bezpieczeństwa. - W wyniku tych spotkań powstała aplikacja składająca się z części statystycznej - prezentującej poziom zagrożenia wybranymi kategoriami przestępstw, wykroczeń, zdarzeń drogowych oraz mapa interaktywna - umożliwiająca bezpośrednie działanie użytkownika na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego. Bezpłatny i anonimowy dostęp do aplikacji oraz ważna problematyka jaką jest bezpieczeństwo, spowodowały, że aplikacja cieszy się od samego początku funkcjonowania dużą popularnością. Niewątpliwie wpływ na taki poziom zainteresowania ma szybkie i rzeczowe podejmowanie działań przez Policję w celu weryfikacji naniesionego przez obywatela zagrożenia, a w przypadku jego potwierdzenia, skutecznej eliminacji. - informują mundurowi

W 2017 roku wprowadzono wiele udogodnień w funkcjonowaniu aplikacji, m. in. możliwość korzystania z wersji na urządzeniach mobilnych. Należy jednak pamiętać, że każde naniesione zagrożenie wywołuje interwencję funkcjonariuszy dlatego z aplikacji należy korzystać rozsądnie.

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją