Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dozory i kwarantanny w powiecie 15.03

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie podał dane dotyczące osób przebywających w nadzorze epidemiologicznym oraz w domowej kwarantannie na terenie Powiatu Cieszyńskiego na godzinę 13.00 w dniu 15.03.2020.

Z danych Inspektora Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Cieszynie, które przekazała nam pełniąca funkcję rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego w Cieszynie Sylwia Pieczonka, wynika, że na dzień 15.03 w Powiecie Cieszyńskim mamy:

  • 268 osób przebywających w nadzorze epidemiologicznym
  • 319 osób przebywających w domowej kwarantannie

Na tę chwilę nie ma nowych zachorowań.

Dozorem sanitarnym określamy sytuację w której osoba przebywająca za granicą, co do której nie istnieje podejrzenie kontaktu z osobami zarażonymi, wraca do kraju i zostaje zobowiązana do kontaktu telefonicznego z regionalnym oddziałem Sanepidu. Osoba ta na bieżąco przekazuje informację telefonicznie na temat swojego stanu zdrowia. Dotyczy to osób które nie wykazują żadnych objawów chorobowych. Osoby z tej grupy mogą normalnie funkcjonować w społeczeństwie.

Kwarantanna domowa to sytuacja w której istnieje pewność, że osoba miała bezpośredni kontakt z osobą zarażoną lub znalazła się w sytuacji, w której mogła zostać zarażona. Okres kwarantanny wynosi 14 dni. W tym czasie osoba poddana kwarantannie nie może opuszczać swojego domu, a stan ten weryfikuje policja w losowych porach dnia. Należy pamiętać, że za złamanie warunków kwarantanny grozi kara do 5 tys zł.

Od dziś w Polsce wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego. Wszyscy Polacy powracający zza granicy poddawani są obowiązkowej kwarantannie.

Proszę w obecnej sytuacji o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku oraz stosowanie się do zaleceń epidemiologicznych wydawanych przez władze oraz uprawnione służby, ponieważ teraz to nasze podstawowe zadanie! - apeluje Sylwia Pieczonka.

TD

COVID-19 w Polsce. COVID-19 na świecie. Mapa aktualizowana co 2 h

link do mapy: COVID-19 w Polsce i na świecie. Mapa

 

źródło: ox.pl
dodał: tede

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: