Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach

Co najmniej do 25 marca wszystkie szkoły podstawowe, zawodowe, średnie i wyższe są zamknięte, a uczniowie pozostają w swoich miejscach zamieszkania w związku z koronawirusem. Jednak ten okres dla uczniów nie jest okresem ferii czy krótkich wakacji.

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) zachęca nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie chodzi o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego.

Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół.

Do pracy zdalnej z uczniem w czasie zawieszenia zajęć w szkołach MEN rekomenduje wykorzystanie w tym celu:
• dziennika elektronicznego,
• strony internetowej szkoły, placówki oświatowej,
• mailingu do rodziców, a w przypadku starszych uczniów bezpośredni kontakt elektroniczny.

Na stronie internetowej Ministerstwa można znaleźć poradnik ze Wskazówkami , z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć. MEN zachęca również do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych są dostępne również tam i będą one na bieżąco uzupełniane.

AK, mat. Pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-16 12:30:53
wyśmienity cwaniaczek: NO tak !!!!! belfry w domu przy winku tylko wiadomości do rodziców wysyłają "a zrób to a tamto a póżniej to sprawdzę " szkoda ,że nie wiedzą o tym ,że rok szkolny właśnie się skończył -.................
2020-03-16 14:08:22
Misiula: Uważam dokładnie tak samo. Krew człowieka zalewa jak odbiera kolejne wiadomości. Nie wszyscy siedzą w domu na d.... I mają nadmiar wolnego czasu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: