Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn: Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe ograniczają bezpośrednią obsługę

Sprawę w urzędzie załatwisz w terminie późniejszym, bądź z ograniczeniami. Niektórych spraw nie załatwisz w ogóle. Urząd Miejski w Cieszynie i Starostwo Powiatowe wprowadza ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa.

- W związku ze wzrastającym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 informuję, że Urząd Miejski w Cieszynie ogranicza do odwołania dostęp dla mieszkańców i klientów. Realizowane będą tylko najważniejsze dla mieszkańców, pilne sprawy, takie jak: rejestracja urodzeń, rejestracja małżeństw zawartych przed duchownymi zgodnie z obowiązującymi przepisami rejestracja zgonów. Pozostałe sprawy będą załatwiane po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z odpowiednim biurem (pracownikiem wydziału, itp.) - mówi Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Cieszyna. Wszelkie płatności na rzecz Gminy Cieszyn należy dokonywać przelewami, np. poprzez systemy bankowości elektronicznej. Burmistrz zachęca do korzystania informacji telefonicznych , czy mailowych. - Z uwagi na zaistniałą sytuację i konieczność zapewnienia możliwości funkcjonowania administracji publicznej w obecnej, trudnej sytuacji, proszę o zrozumienie i podporządkowanie się powyższym zasadom i wytycznym – dodaje Staszkiewicz.

Z bezpośredniej obsługi klientów rezygnuje również Starostwo Powiatowe w Cieszynie. - Z uwagi na realne zagrożenie koronawirusem informujemy, że od 16.03.2020 r. (poniedziałek) do odwołania zostaje ograniczona bezpośrednia obsługa klientów do wyznaczonych punktów w niżej wymienionych jednostkach (nie będzie możliwości bezpośredniego załatwiania spraw w biurach): Starostwa Powiatowego w Cieszynie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych, Powiatowego Urzędu Pracy - czytamy na stronie Starostwa Powiatowego. Zamknięty jest również Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Cieszynie. Odwołane zostają także posiedzenia składów orzekających od poniedziałku 16 marca 2020 r. do wtorku 31 marca 2020 r. Wstrzymana została także klasyfikacja wojskowa. Ponowne terminy posiedzeń zostaną ustalone w terminie późniejszym, zostaną wysłane ponownie zawiadomienia na komisje lub pracownicy będą kontaktować się telefonicznie. Wszelkie sprawy należy załatwiać za pośrednictwem kontaktu telefonicznego, poczty elektronicznej (ePUAP) lub poczty tradycyjnej. Od poniedziałku Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru obsługuje klientów wyłącznie przez e-usługi.
- Nasze działania zostały wprowadzone w trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców Powiatu Cieszyńskiego oraz pracowników wszystkich jednostek organizacyjnych Powiatu Cieszyńskiego – mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.


redka

źródło: ox.pl
dodał: redaktor

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-15 16:16:32
donekT: Zastanawia mnie co z permanentnym, codziennym, protestem Pani Gabrieli na płycie rynku? Został już zawieszony?
2020-03-15 16:18:07
donekT: Zastanawia mnie co z permanentnym, codziennym, protestem Pani Gabrieli na płycie rynku? Został już zawieszony?
2020-03-15 17:59:33
tom lem: Nie zapomnijcie wietrzyć pomieszczeń //https://media.tenor.com/videos/385de603e4e9e682d24e1181ef9f83d6/mp4// ;-)
2020-03-15 18:05:30
tom lem: ...dobra metoda na COVID-19 //https://media.tenor.com/videos/3ac2b8f0da637cd496081c134b6279a8/mp4//
2020-03-15 18:48:12
format: No to może w końcu odkopią się z zaległości i nie będzie trzeba czekać do ostatniego dnia wyznaczonego przez ustawę na załatwienie sprawy... Może jak będą mieć luz to poduczą się korzystać w epuap, bo jak narazie to jak pismo trafia do UMC to wiceburmistrz musi je odczytywać bo przeciętny pracownik ma to w d... przecież jak on się zatrudniał to były maszyny do pisania i on nie musi się dokształcać ale dodatek za 30lat stażu wciąga niech mlodzi za najniższą krajową się wysilają...
2020-03-16 00:27:43
Ogyb: Młodzi nie chcą pracować w uzedzie, dlatego tam są ludzie z 30 letnim stażem. Zapytaj o wymagania oraz zarobki to zrozumiesz co jest nie tak;)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: