Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Do Czech nie wjedziesz! Protest rolników na moście w Cieszynie Boguszowicach

Kierowcy jadący w stronę Czech – most w Cieszynie-Boguszowicach będzie nieprzejezdny. Od około 10:00-13:00 lepiej nie jechać w tamtą stronę.

W czwartek 22 lutego w Czeskim Cieszynie odbędzie się protest rolników. To kolejny w ostatnim czasie taki protest w regionie. Pisaliśmy: Kolejny strajk rolników

- W związku z tym wydarzeniem kierujący muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami, gdyż most graniczny w Cieszynie Boguszowicach będzie nieprzejezdny. Dla samochodów osobowych wyznaczone zostaną objazdy, dlatego już apelujemy o wybieranie alternatywnej trasy podróży w kierunku Czech. Kierujących samochodami ciężarowymi, którzy mają zamiar przekroczyć granicę, zachęcamy do skorzystania z przejścia granicznego w Gorzyczkach – podaje podkomisarz Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji.

Planowany protest po czeskiej stronie granicy ma się rozpocząć w dziś, tj. 22 lutego około 10.00.

- O tej porze wstępnie również jest planowane zamknięcie przejazdu dla wszystkich pojazdów zamierzających przekroczyć granicę w kierunku Czech przez most graniczny w Cieszynie Boguszowicach. Rolników z Czech będą wspierali również polscy rolnicy. Zwracamy uwagę, że godziny rozpoczęcia i zakończenia protestu mogą ulec zmianie! – zauważa rzecznik cieszyńskiej KPP.

Do zakończenia protestu, który wstępnie ma potrwać do 13.00, samochody ciężarowe nie będą miały możliwości przekroczenia granicy.

- Apelujemy o wybranie tras alternatywnych i innych przejść granicznych, w tym najbliższego w Gorzyczkach – apeluje Pawlik.

Przy trasie S52, w rejonie węzła drogowego w Harbutowicach oraz w Cieszynie, będą ustawione patrole Policji, wspierane przez funkcjonariuszy GDDKiA oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich, które będą informowały o utrudnieniach oraz wyznaczonych objazdach dla pojazdów ciężarowych. Patrole będą również w tym zakresie działały na drodze wojewódzkiej nr 938 Pawłowice-Cieszyn oraz w Hażlachu.

-  Kierującym samochodami ciężarowymi przypominamy o ograniczeniach na tym odcinku drogi – obowiązuje tam zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 20 ton. Pojazdy takie nie mogą poruszać się tą drogą na całej jej długości od 7.00 do 9.00 i od 14.00 do 16.00 – zauważa oficer prasowy.

Z kolei samochody osobowe będą mogły przekroczyć granicę polsko-czeską w :
- Cieszynie przy ul. Zamkowej ( droga jednokierunkowa w stronę Republiki Czeskiej),
- na moście przy ul. 3-go Maja,
- Lesznej Górnej, Kaczycach oraz Marklowicach Górnych

- Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Prosimy o wcześniejsze zaplanowanie podróży i skorzystanie z innych dróg oraz o uwzględnienie dłuższego niż zwykle czasu dojazdu. Pamiętajmy, aby w tym czasie zachować szczególną ostrożność oraz stosować się do poleceń zarówno policjantów, jak i innych zaangażowanych służb – apeluje funkcjnariusz.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-22 09:34:26
Marx.: No to sobie "rolnicy" z Przeproście I Spierd^lajcie oraz Końdefekacji dużo wrogów narobili przez ostatnie kilka dni. Niestety stracą też na tej hucpie uczciwi i pracowici.
2024-02-22 10:04:38
Oko: Zawsze robi się śmiesznie, jak komuch mówi o pracowitości i uczciwości
2024-02-22 10:12:24
Vito: Marx a ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Mowa tu o proteście rolników czeskich. Ale że mózg nie umie połączyć a+b to włączył ci się program "plucie na innych".
2024-02-22 10:19:29
pablo: od kiedy to czescy rolnicy mają polskie blachy ....?!
2024-02-22 10:22:56
1234567890: Zablokować tylko Warszawę tak na miesiąc to zaraz rozwiązanie problemu się znajdzie:)
2024-02-22 10:23:50
Marx.: "Rolników z Czech będą wspierali również polscy rolnicy." To tyle na temat czytania ze zrozumieniem. O wzywaniu Putina by "robił porządek z Brukselą, Unia i polskim rządem" już pisałem chyba. O blokowaniu przejazdu ambulansu na sygnale też. Ja się rolnikom w ich sprawy, pracę, dochody nie mieszam, w robocie im nie przeszkadzam. Nawet jak mi drogę przed domem zasrają swoimi wypasionymi i zawsze ubłoconymi ciągnikami to macham na to ręką. Ale jak mi jakieś "rolnicze" podróby z Końdefekacji zaczynają życie utrudniać, to bez wahania nazwę to po imieniu. Spierdalajcie. Ty też kolego.
2024-02-22 10:45:58
Bugs: Duża część rolników młodego pokolenia to wyborcy obecnego rządu, a jakoś zainteresowania wybrańców nie wzbudzili. Ale Kosiniak wczoraj powiedział, że "oni prowadzą" rozmowy z UE, a jeszcze w zeszłym roku jak był w opozycji mówił, że oni są za zamknięciem granicy. Zmienił się punkt siedzenia, to i zmienił się punkt widzenia.
2024-02-22 22:34:37
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Za Onet.pl: "Czescy rolnicy protestowali w czwartek przeciwko unijnej polityce rolnej, Zielonemu Ładowi, oraz przeciwko importowi z krajów trzecich. Setki ciągników w całym kraju ograniczyły ruch w kilkunastu miastach, a także na głównych drogach i przejściach granicznych, także z Polską." Protestowali także w Kocobędzu czyli na przejściu granicznym Boguszowice-Kocobedz (cz. Chotebuz). Zobaczył mondrok jedno zdjęcie, przeczytał jeden artykuł na OXie i myśli że rozumy pozjadał. A naciepcie mu więcej tego gnoju pod płot i gnojówki pod tą kucze w Psiej Wólce
2024-02-23 08:45:33
pół_Sasina_z_Wiślicy: Moim zdaniem należy także protestować przeciwko sprowadzaniu z zagranicy gazu, ropy naftowej, samochodów, samolotów, kawy, herbaty, bananów, komputerów, smartfonów, itd. No i przede wszystkim gnoju i gnojówki, tymi towarami możemy zalać cały świat. Musimy dać szanse nie tylko polskim rolnikom, ale wszystkim przedsiębiorcom. Żądamy wyjścia Polski z UE i zwiększenia dopłat unijnych dla rolnictwa.
2024-02-23 08:45:55
pół_Sasina_z_Wiślicy: Już tak dobrze było, za Gierka i po nim, miastowi nisko się kłaniali rolnikowi bo ten miał wieprzka i cielęcinę, po rękach całowali żeby dostać kawałek kiełbasy i kopę jaj - i komu to przeszkadzała, ja się pytam? Tej Merkel gupiej i Tuskowi, oba rude i oba z Niemiec, tych pruskich, a nie jak my wiedeńskich. Protestować, na pewno biskup pobłogosławi a Unia się wystraszy i znowu będzie cukier i mięso na kartki jak Pan Bóg przykazał.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: