Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kolejny strajk rolników

W piątek (09.02.24) na terenie gminy Pawłowic i Strumienia odbywał się strajk rolników. Organizatorzy chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na trudną sytuację w sektorze rolniczym, zwłaszcza w kontekście wymagań które narzuca UE.

Zapraszamy na materiał wideo dziś (09.02.2024) wieczorem.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-02-09 15:35:53
czytelnikfan1: Cała Polska protestuje, rolnicy przeszli do ofensywy a Tusk na nartach ha haa
2024-02-09 20:28:02
Artur_z_bažin: Co rolnicy myślą o rządach bandy złodziei i oszustów z PiS dowiedzieliśmy się podczas ostatnich wyborów. Teraz pisie szumowiny mogą się jedynie pienić. Miały chamy złoty róg.
2024-02-09 20:35:19
Artur_z_bažin: Obiecali Polskę w ruinie i słowa dotrzymali. 8 lat bezpowrotnie straciliśmy, ale to nie znaczy że świat się skończył. Złodziei do pierdla, kaczora do wora itede. Dał im przykład Mario z wąsem jak głodować mają.
2024-02-09 20:56:16
Oko: Europa powoli się budzi, jednak wielu jeszcze śpi. Niektórzy, nawet przez sen wklejają pod każdym artykułem te same wymioty.
2024-02-10 01:52:50
mario172: Ja tam sie na polityce nie znam...ale ptotesty rolnikow sa w calej europie..a z tego co wiem PiS rzadzil w Polsce..ale drogi arturze z obecnych protuskowych tv tego sie nie dowiesz...!UE sie rozpadnie przez swoja chciwosc,korupcję i glupote..tak tylko zerkajac obiektywnym okiem..
2024-02-10 03:03:39
Artur_z_bažin: na polityce się nie znasz, na rolnictwa e tez, z tego co pamiętam najlepiej znałeś się na pandemii - cóż, każdy sobie wybiera specjalizacje... no i jeszcze sie w proroka bawisz to ja się też zabawie: prędzej chciwość korupcja i głupota władzy zostanie zgodnie z prawem i sprawiedliwie w Polsce ukarana niz w UE zacznie jakikolwiek problem stwarzać - swoje kata mam i wiem, ze niezależnie od rządu klimatu pogody rolnicy zawsze i regularnie są niezadowoleni w całej Europie, i jest to duża siła lobbingowa która zyskami się nie lubi chwalić, a narzekać potrafi na wszystko - deszcz, susza, wiatr, słońce, ciepło, zimno, bez różnicy - nigdy nie dogodzisz. Taka od lat strategia tej grupy. Nałóż na to faktyczne błędy czy przekręty władzy choćby w sytuacji kryzysu wojennego i zaczyna się rozmowa,. Zdecydowana większość społeczeństwa stoi obok i powoli dostrzega związek wydatków w sklepie z żądaniami rolników. Ja osobiście wybieram z półki towary tańsze, banany czy cukier, jeśli tylko jakość porównywalna. Polska sprzedaje np. swoje meble w całej Europie na podobnej zasadzie. Nikt tego nie zmieni, Mario co najwyżej nie rozumie, zerkając swoim cienkim oczkiem
2024-02-10 07:58:07
krzysztof  mm: niech się lepiej zastanowią nasi rolnicy jak to jest, że bez unijnych dotacji ich koledzy z Ukrainy produkują żywność taniej niż Polacy - i o co tak naprawdę i komu chodzi w tej sztucznej zadymce
2024-02-10 08:03:24
krzysztof  mm: ...bez dotacji i w czasie wojny, trzeba dodać - jak obserwuję rolników polskich to trend jest taki, że by brać na hura wszystkie możliwe dotacje i kredyty, a potem niech się dzieje wola nieba, najwyżej wyjdziemy na ulice - jeden przez drugiego musi się najnowszym sprzętem chwalić za ciężkie pieniądze, oczywiści auta z górnej półki, o spłatach kredytów się nie myśli bo albo Lepper albo inny przyjdzie i nas poratuje - no niekoniecznie, świat się zmienił, ja rozumiem że praca na roli ciężka bywa ale nie tylko na roli, i nie tylko rolnicy kredyty spłacają, a to że ktoś ma 50,100 czy 200 ha wcale nie oznacza, że ma wystarczające kompetencje by na tym mądrze gospodarować
2024-02-10 08:04:11
Ruben: Pretensje na Nowogtodzką, do PIS i do Pana Wojciechowskiego z PIS!
2024-02-10 08:07:43
krzysztof  mm: na szczęście każdy z nas może się przekonać, że są jeszcze po wioskach normalni, ciężko i mądrze na swoim pracujący, co gospodarstwa swoje wzbogacają z roku na roku niezależnie od pogody czy politycznych zadymek, i oni na pewno nie pojechali na wiślankę bo trzeba było dojarki popodłączać jajka zbierać i pakować itp
2024-02-12 08:11:38
pszeniczny: Pozwolę sobie zauważyć, że za wschodnią granicą nie ma rolników "kolegów z Ukrainy".Są natomiast należące do oligarchów byłe kołchozy o powierzchniach po kilka milionów hektarów, które nie muszą spełniać żadnych unijnych nakazów i zakazów ani nie podlegają żadnej kontroli ze strony unii.Więc konkurencja staje się trochę jakby nierówna.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: