Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dni Szwedzkie w Cieszynie

6 grudnia w Cieszynie zorganizowane zostaną "Dni Szwedzkie".

Stowarzyszenie "Działajmy Razem" zaprasza na godz. 18:00 do teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Atrakcją wieczoru będzie występ szwedzkiego zespołu wokalno-tanecznego NATURAL EX, w składzie: Johanna Eriksson, Robert Skowroński, Sebastian Zelle. Wystawiony zostanie również widowisko muzyczne zatytułowane „BOMONT SCHOOL", oparte na kanwie słynnego musicalu „Footloose" - przygotowane przez młodzież z „Osucha" i „Kopera".

 

BILETY NA "DNI SZWEDZKIE" DO NABYCIA W KASIE TEATRU

.................................................................

 

NATURAL EX

 

Wygrać szwedzki konkurs POPSTARS (odpowiednik znanego u nas „Idola”) to znaczy mieć świetny głos, dobrze śpiewać i tańczyć, być atrakcyjnym wizualnie i mieć charyzmę.

W 2002 roku sukces ten odnieśli pochodzący z polskich rodzin: Robert Skowroński i Sebastian Zelle (obcujący z muzyką i piosenką od dziecka). Weszli w skład pięcioosobowej grupy, z której utworzono zespół SUPERNATURAL. Koncertowali we wszystkich miastach Szwecji, występowali w radiu i telewizji. Podpisali kontrakt z wytwórnią „Warner Music” w Sztokholmie. Pierwszy album zyskał status platynowej płyty już po pierwszym dniu sprzedaży. Piosenki przez wiele tygodni były na czołowych miejscach komercyjnych list przebojów.

Po wygaśnięciu kontraktu z „Warner Music”, Robert i Sebastian założyli w 2005 roku własną wytwórnię „Top Hit Records” oraz zespół NATURA EX, zapraszając do współpracy aktorkę musicalową Johannę Eriksson.

 

zespół wokalno-tanecznego NATURAL EX, w składzie: Johanna Eriksson, Robert Skowroński, Sebastian Zelle

więcej informacji:

www.natural-ex.comNATURAL EX znany jest nie tylko w Szwecji, ale i w Finlandii (kontrakt z wytwórnią płytową) i na Łotwie. Nakręcony przez TVP reportaż o grupie pokazany został przez Telewizję POLONIA w czerwcu tego roku.

Robert i Johanna występują także w największym wydarzeniu muzycznym Skandynawii: musicalu „Mamma mia” napisanym przez Bjorn i Benny z dawnego zespołu ABBA.
.....................................................................

 

„BOMONT SCHOOL"

Licealiści ćwiczyli sporo pod okiem aktorów, biorąc udział w warsztatach interdyscyplinarnych, prowadzonych przez Ewę i Stanisława Witomskich z Gliwic oraz w zajęciach wokalnych i choreograficznych pod kierunkiem Agnieszki i Przemysława Witkowiczów. Efekty wspólnego wysiłku zobaczymy na deskach cieszyńskiego teatru.


Przedstawienie „Bomont School" jest opowieścią o małym miasteczku Bomont, w którym od pięciu lat, na skutek wypadku samochodowego zakończonego śmiercią czterech osób, istnieje zakaz organizowania zabaw, tańców, i wszelakich innych rozrywek. Do Bomont przyjeżdża młody człowiek z Chicago, który próbuje zburzyć ustalony przez miejscowych notabli porządek i zorganizować bal maturalny w szkole. W swoich poczynaniach zyskuje poparcie miejscowej młodzieży, a nawet uczucie córki dyrektora szkoły, głównego przeciwnika rozrywek.

 

               FOTORELACJA Z PRZEDSTAWIENIA

 

 

źródło: własne
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: