Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gdzie na święta i Sylwestra?

Zima tuż, tuż. Narciarze zacierają ręce. Można wreszcie wyciągnąć z schowków narty i je szykować na sezon zimowy. Odwiedziliśmy kilka Beskidzkich miejscowości. Śniegu jak na razie nie znaleźliśmy, szukaliśmy za to wolnych miejsc na święta i sylwestra - z nimi jak się okazuje równie ciężko.. W gminach pytaliśmy jak przygotowują się do zimowego sezonu.
Zaczynamy od Wisły.
Szykujemy nowość dla turystów - mówi nam Paweł Brągiel z wydziału promocji miasta. W kilku miejscach gminy pojawią się panoramiczne mapy i cyfrowe infokioski.


Infokioski zawierać będą wszystkie najważniejsze informacje o Wiśle, szlakach turystycznych i zabytkach. 
 

Wyjeżdżamy dalej w góry. Teraz gmina Istebna. Zaglądamy do gospodarstwa agroturystycznego Barbary Gorzołka. Prowadzi go ona od kilku lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów. Jej dom znajduje się przy samej drodze - co jak się okazuje w górach jest istotne. W ubiegłym roku było na sylwestra tyle śniegu, że wiele osób nie potrafiło dojechać na nocleg w dalej położone przysiółki - mówi nam Gorzołka. W tym roku wolne miejsca na sylwestra trudno znaleźć- wszystko już zajęte, trzeba liczyć na łut szczęścia - dodaje Gorzołka 
 

Adam Baczyński z "Zajazdu u Michała" na Kubalonce również już nie ma miejsc. Ostatnie zgłoszenia na sylwestra przyjmowaliśmy we wrześniu - mówi. Radiu 90.  

Robimy imprezę dwudniową, skoro sylwester w górach to musi być po góralsku - dodaje Baczyński. 
 

Teraz Ustroń
Najbardziej znana ustrońska kolejka na Czantorię jeszcze w przebudowie, choć jak zapewniają inwestorzy, pierwsi narciarze powinni ze szczytu Czantorii zjechać jeszcze w grudniu - mówi nam Urszula Zwias z informacji turystycznej. 
 

Do informacji turystycznej ciągle dzwonią telefony z pytaniem, o wolne miejsca noclegowe na święta i sylwestra.  

Można wypoczywać za 40 złotych a można i za kilka tysięcy. Ci, którzy chcą święta i sylwestra spędzić w luksusie mogą wybrać największy w Beskidach hotel Gołębiowski. Trzeba się jednak śpieszyć, pomimo cen - chętnych nie brakuje - mówi nam Barbara Rokita kierownik marketingu hotelu. W chwili obecnej można liczyć jedynie na to, że ktoś odwoła rezerwacje. 
 

Sporym zainteresowaniem cieszą się także wyjazdy świąteczno sylwestrowe. Coraz więcej osób decyduje się spędzić Boże Narodzenie nie w domu a właśnie u nas - dodaje Rokita. 
 

Jan Bacza

źródło: Radio 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: