Dmuchali i będą dmuchać

Kierowcy na terenie całego województwa dmuchają w policyjne alkomaty już od rana. Od 5.00 prowadzone są na terenie całego województwa działania skierowane na kontrolę trzeźwości kierowców.

- Działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg przeprowadzone są od godziny 5.00. Policyjne patrole kontrolują stan trzeźwości w całym województwie. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu– informuje st. asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej KPP.

Trzech kierowców „na podwójnym gazie” wpadło podczas weekendu - dwóch z nich miało sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych: - W piątek o 22.30 na ulicy Wiślickiej w Skoczowie mundurowi zatrzymali do kontroli daewoo. 48-letni mieszkaniec Dębowca miał ponad 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto kierowca tego samochodu miał zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Cieszynie. W sobotę w Skoczowie na ulicy Góreckiej około 10.30 funkcjonariusze drogówki zatrzymali 30-letniego mieszkańca tego miasta, który kierował peugeotem. Mężczyzna kierował pojazdem wbrew sądowemu zakazowi oraz pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości alkomatem wykazało ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia po 13.00 na ulicy Głównej w Pruchnej policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę kierującego volkswagenem. Mieszkaniec Bąkowa miał niespełna 0,8 promila alkoholu w organizmie – informuje oficer prasowy KPP Cieszyn.

vdka

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją