Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dla kogo Srebrna Cieszynianka?

Laur Srebrnej Cieszynianki to największe wyróżnienie w naszym regionie. Otrzymują go osoby, które poprzez swoje działania na rzecz szeroko rozumianej kultury na Śląsku Cieszyńskim przyczyniły się do promocji naszej ziemi. Jeśli znacie osoby, które powinny zostać w ten sposób uhonorowane, to zgłoście je do 16 września w Waszych gminach.

Nagroda ma być przeznaczona dla miłośników śląska cieszyńskiego, społeczników działających na rzecz naszej ziemi, promotorów kultury i sztuki, a także innych wybitnych osobistości, pochodzących z regionu.

W tym roku Laury Srebrnej Cieszynianki zostaną przyznane po raz dwudziesty. Każda gmina powiatu cieszyńskiego ogłasza swojego laureata, który zostaje wybrany przez rady miast i gmin spośród zgłoszonych przez różne organizacje i instytucje propozycji.

Honorową odznakę Srebrnej Cieszynianki przyznają natomiast członkowie Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej, czyli wszyscy burmistrzowie oraz wójtowie wraz ze Starostą Cieszyńskim. Tą nagrodę otrzymują osoby znane także w całej Polsce. Byli to m.in. Adam Małysz czy Jerzy Pilch.

Przypominamy, że kandydatury do Lauru Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka” można zgłaszać do 16 września. Prawo do zgłoszenia kandydatów przysługuje wszystkim organizacjom, stowarzyszeniom, instytucjom, radom sołeckim i osiedlowym oraz wójtowi (burmistrzowi) gminy (miasta). Każdy z podmiotów może zgłosić tylko jedną osobę.

red.

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: