Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szykują remont Bielskiej i Cieszyńskiej

Kilkukilometrowy odcinek drogi powiatowej 4417S, czyli tzw. ''starej drogi'' na Bielsko-Białą pójdzie do remontu. Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej planuje m.in. wybudować tam rondo.

Jak dowiadujemy się w bielskim Zarządzie Dóg Powiatowych w planie finansowym na lata 2015-2016 zabezpieczono środki finansowe na opracowanie projektu technicznego przebudowy drogi powiatowej 4417 S Świętoszówka – Bielsko - Biała (na odcinku od mostu na cieku Jasienica  w Jasienicy do skrzyżowania z ul. Niecałą w Jaworzu) .

Co konkretnie ma zostać zrobione? - Aktualnie dokumentacja projektowa jest na ukończeniu, a ujęty w niej zakres robót obejmuje:

- przebudowę drogi na dł. 2,8 km, przebudowę skrzyżowania ulic Bielskiej i Cieszyńskiej z ul. Zdrojową w Jaworzu na skrzyżowanie o ruchu okrężnym, przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi, budowę / przebudowę chodników ,  budowę/ przebudowę zatok autobusowych, budowę miejsc postojowych, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę urządzeń obcych, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przebudowę zjazdów i inne - informuje mgr inż. Urszula Kosman, Z-ca Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Bielsku- Białej. - Będziemy czynić starania o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację tej inwestycji - dodaje.

 

NG

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: